Hry

TOP 15 Nejlepších RPG her současnosti

Autor: |

Pojďte se společně se mnou vydat do temných a hlubokých lesů, kde na vás čekají orkové. Prozkoumejte společně se mnou temné jeskyně plné goblinů. Bude čas také na procházku fantasy světy v celé své kráse.

Zdraví vás GeekBoy a vítám vás u přehledu TOP 15 Nejlepších RPG her, jaké vyšly.

TOP 15 - Vampire: Bloodlines

Vampire: Bloodlines

Jestliže milujete hry s upíry, Vampire: Bloodlines je ideální volbou, kdy se tvůrcům povedlo do hry implementovat zákony a pravidla upířího světa. Základem je samozřejmě pití krve, abyste se udrželi při životě, což někdy není úplně lehkou záležitostí. Navíc časem po vás půjde nejen policie ale také lovci, takže se budete muset více schovávat a živit se třeba krví potkanů. Hra nenabízí žádný levelovací systém, ale systém bodovací, kdy za jednotlivé body budete moci svého upíra vylepšovat. Každý upír má své jedinečné vlastnosti, kterých můžete během hry využívat. Celkem se povedl také bojový systém, který vypadá akčně a vše probíhá v reálném čase. Vašim úkolem je logicky plnit nejrůznější questy, přičemž jsou questy velmi zajímavé a zcela vás pohltí, bohužel se občas vyskytne i přesný opak, to se ale naštěstí moc často nestává.

Nejedná se sice o akční RPG hru, ale i přesto není občasný boj na škodu a výrazně to zpestří hru. Graficky je hra velmi podobná Half-Life 2 a překvapí vás velkou interaktivitou prostředí. Na Steamu můžete hru zakoupit za 20 euro, tedy něco kolem 500 korun.  

TOP 14 - Dragon Age: Origins

Dragon Age: Origins

Druhou skvělou hrou, kterou si dnes představíme je Dragon Age: Origins, která je nesmírně povedeným titulem. Čeká na vás především temný fantasy příběh i taktické boje, navíc je tento skvěle namíchaný koktejl zabalený do velmi líbivé grafiky. Na začátku máte na výběr tři rasy a tři povolání, postavu si tak můžete namixovat podle sebe a to včetně vzhledu. Na vaši cestě se k vám postupně přidají také společníci, kteří vám na vaší strastiplné cestě pomohou. Na té vás čeká mnoho epických bitev, u kterých se naplno projeví vaše strategické myšlení.

Během plnění nejrůznějších questů či pochodů z jednoho bodu do druhého můžete také obchodovat a vyměňovat zboží. Příběh je sám o sobě zpracován skvěle a tvoří základ celé hry, navíc se můžete těšit také na povedené rozhovory, ze kterých se často můžete dozvědět zajímavé informace. Kromě hlavní příběhové linie na vás čekají také vedlejší úkoly, které můžete plnit. Hru zakoupíte za 20 €, tedy asi za 500 korun a je to investice, která se vyplatí.

MŮJ TIP JAK NAKUPOVAT HRY LEVNĚ
Na můj YouTube kanál jsem nahrál video, kde ukazuji, jak lze Steamové hry nakupovat výrazně levněji. Návod pomohl již více než 10 000+ fanouškům, takže pokud nakupuješ hry často a chceš taky něco málo ušetřit, mrkni na návod.

TOP 13 - Risen

Risen

Třetí hrou je Risen, sice trošku starší RPG hra, ale přesto stále dobře hratelná i v dnešních dnech. Čeká na vás toulání se po velkém a líbivě zpracovaném ostrově, který vás překvapí svou volností. Trošku zamrzí to, že okolní svět není tolik dynamický, jak jsme zvyklí z jiných her. Vedle hlavní dějové linie na vás čekají také super vedlejší questy, jejichž plnění si dozajista užijete. Než se pustíte do prozkoumávání světa, musíte si vybrat z několika povolání, které pak ovlivní zbytek hry. Časem si vyberete jednu z frakcí, které na ostrově bojují o moc, a k ní se přidáte. A to znovu, světe div se, ovlivní další průběh hry.

Vaše postava se neustále vyvíjí, získává více many a životů, pokud tak na nějaké nepřátele nestačíte, můžete se k nim vrátit později. Každý level, na který se postupně dostanete, vám dá rozhodně zabrat, nečekejte nějaké extra jednoduché levelování. Bojový systém se dá jednoduše ovládat myší, takže je přehledný a ani nováčkům nebude trvat nijak dlouho se s ním sžít. Hra je trošku starší, což se hodně odráží na grafice, na druhou stranu ani v době, kdy to byla novinka, nebyla grafika bůh ví jak povedená. Přesto by si ji milovníci RPG her měli rozhodně zahrát, s cenovkou deset eur, tedy asi 250 korun si o to hra doslova říká.

TOP 12 - Dark Souls 3

Dark Souls 3

Nyní se přesuneme k novější RPG hře, kdy bude řeč o Dark Souls III, a ta se tvůrcům vskutku povedla! Tak jak u této série bývá zvykem, vůbec netušíte, o co ve hře vlastně jde, musíte si to na základě různých indicií sami domyslet. Víte jen, že hledáte Pány, tedy lidi, kteří dříve vládli a nikdo neví, co se s nimi vlastně stalo. Rozhovory jednotlivých postav vás budou bavit díky dobře provedenému dabingu, který se zkrátka povedl. Podobně jako v minulých dílech i zde budete nuceni metat kotrmelce, přičemž na výběr jsou celkem tři druhy. Každý z nich vyžaduje jinak vybavenou postavu, takže se musíte dobře rozmyslet, co postavě obléknete.

Výhodou je jistá linearita prostředí, nestane se tak, že byste naběhli do lokace, na kterou nemáte dostatečně silnou postavu. Všichni nepřátelé, proti kterým bojujete, vypadají doslova děsivě a souboje s nimi nejsou rozhodně procházkou růžovým sadem. Hra je velmi obtížná, pro nováčky to může znamenat několik hodin hraní, než si zvyknou na principy a obtížnost hry. Pokud ale do Dark Souls III proniknete hlouběji zjistíte, že je snem pro každého hráče RPG žánru. Díky velmi povedené grafice si hru zamilujete téměř okamžitě, jen cena je trošku vyšší, 60 €, což znamená něco kolem 1 500 korun, ale stojí to za to.

TOP 11 - Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Nyní zde máme hru, která je zasazena do českého prostředí, a to i po historické stránce, ano, řeč je samozřejmě o Kingdom Come: Deliverance. Tato hra je úplnou prvotinou českého studia a musím říct, že se hra povedla, třeba se dočkáme i dalších podobných děl z českých luhů a hájů. Čeká na vás doslova dech beroucí a fantastická atmosféra, kde na vás čeká mnoho různých překvapení a na každém rohu na vás dýchne historie.

Hra je zasazena do českého středověku, čemuž samozřejmě odpovídá také grafika, a mnohdy se něco dozvíte i o české historii toho data. Možná zamrzí trošku slabší příběh, kdy dopředu poznáte, co se stane, ale to až tak nevadí. Mapa, na které se budete pohybovat, nabízí 16 kilometrů čtverečních, což není mnoho. Na druhou stranu je mapa budována kousek po kousku z historických map a plánů, takže je zcela autentická.

Drtivá většina questů se tvůrcům povedla, najde se pár úkolů, které jsou nepovedené, těch je ale minimum. Jak už tomu bývá, občas narazíte také na humorné situace a celkem povedený jadrný humor, takže se ve hře zabavíte i tímto. Při řešení questů máte naprostou volnost, nejste ničím svázaní a to dává hře zcela nový rozměr. Za každý splněný quest získáte body, které můžete investovat do vylepšení Jindry – vaší hlavní postavy. Cenovka hry je 50 €, což odpovídá asi 1 250 korun.

TOP 10 - Nier: Automata

Nier: Automata

Nier Automata je hrou, kterou je tak trošku obtížné zařadit, nabízí totiž velké množství různých možností. Samotný příběh hry vyvolává nejednu otázku a je tak nesmírně důležité, abyste pochopili vše, co ději předchází. Navíc, abyste získali skutečné rozřešení příběhu, musíte hru dohrát minimálně třikrát! Vždy si ale příběh projdete jinýma očima a díky tomu pak na konci můžete poskládat mozaiku celého příběhu.

Během cesty tímto složitým příběhem na vás čekají doslova hordy nepřátel, které musíte jakýmkoli způsobem zničit. Automata nabídne kombinace několika herních žánrů, takže se někomu může zdát, že ani RPG hru nehraje, a skutečně Automata není čistokrevným RPGčkem. Podstatou sice je plnění questů, za ně pak získáváte zkušenosti a levelujete, nepotřebujete k tomu ale žádné speciální skilly.

Osekaný je také systém vytváření postav, které stejně postupně vylepšujete pomocí různých zakoupených mikročipů. Prostředí je zpracováno zajímavě, ale bohužel bez větší interakce, což možná hráče lpějící na super grafice rozhodně zamrzí. Velmi kvalitně jsou ale zpracovány vedlejší questy, které je radost plnit. Automata není pro každého hráče, ale kdo si jej zamiluje, získá skutečně hodiny zábavy. Guild Wars 2 nabídne obrovskou pestrost hry a to je skvělý počin, za 30 euro, tedy asi za 750 korun je to rozhodně dobrá volba.

Výběr 10 nejlepších herních židlí na trhu 2019!

TOP 9 - Guild Wars 2

Guild Wars 2

Guild Wars 2 je RPG hrou, která potěší úplně každého hráče, ať už jste zapáleným bojovníkem nebo podobnou hru budete hrát poprvé. Na začátku si jako obvykle vyberete jednu z postav, na výběr máte celkem pět ras, a k ní si pak přiřadíte povolání. Na výběru jako vždy záleží, protože podle postavy pak budete také nuceni bojovat buď na přímo, na dálku nebo různými kombinacemi. Jak se bude vaše postava ve hře vyvíjet, budou se také vyvíjet vztahy s vašimi přáteli ale také nepřáteli. Dá se tedy říci, že ať uděláte co uděláte, vždy to vaši hru ovlivní.

Celá hra je úžasně zpracována a velké plus patří zpracování krajiny, kde na vás čekají obrovská města, ve kterých můžete nakoupit vše potřebné. Dále na vás ale čekají rozlehlé planiny, temné lesy nebo i vysoké hory, všude tam vás hra zavede. Podstatou je pak klasické plnění questů, tak jak znáte z jiných RPG her, zde je ovšem tento systém znovu posunutý o level výš. Dochází totiž k řetězení úkolů a tím pádem vznikají větší celky, tedy mise. Questy jsou ale dost různorodé, takže se u toho nebudete nudit a nebudete si připadat, že to stejné už jste dělali před hodinou. Guild Wars 2 nabídne obrovskou pestrost hry a to je skvělý počin, za 30 euro, tedy asi za 750 korun je to rozhodně dobrá volba.

TOP 8 - South Park™: The Stick of Truth™

South Park™: The Stick of Truth™

Snad každý zná slavný seriál South Park, který svým humorem a provedením získal miliony fanoušků. Nyní je South Park převeden do RPG hry a je třeba říct, že hra se skutečně povedla! Na začátku do hry vstupujete jako němý hrdina s děsivým tajemstvím, a samozřejmě všichni chtějí toto tajemství odhalit. Jenže v městečku právě probíhá obrovská válka o artefakt, tu mají na svědomí známí čtvrťáci. Celá grafika i animace se naprosto drží seriálové předlohy, takže pokud se řadíte mezi jeho fanoušky, rozhodně se máte na co těšit. Systém je pak klasický, jako u všech podobných her, tedy plníte nejrůznější questy, levelujete svou postavu a postupně ji vylepšujete. S každou novou úrovní pak přicházejí další a další možnosti, jak svou postavu vylepšit.

Bojový systém je zde založený na tahové strategii, jeden tah, jedno kolo a jedna postava. U bojů je vhodné přemýšlet nad postavou, jako by byla v seriálu, protože i ve hře se samozřejmě využijí její vlastnosti. Těšit se můžete na spoustu humoru a neunikne vám ani spousta vtípků a narážek. Rozhodně si udělejte něco kolem třiceti hodin času a vrhněte se do městečka South Park! Cena je kolem 30 euro, což odpovídá asi 750 korunám.

TOP 7 - Divinity: Original Sin II

Divinity: Original Sin II

Po roztomilém South Parku na nás ale čeká úplně něco jiného, řeč bude o Divinity: Original Sin II. Tato RPG hra nabídne úžasný živoucí svět, který je navíc interaktivní, pro hráče je tak radost takový svět prozkoumávat. Krajina je velmi rozmanitá, okolí neustále připravuje nějaká překvapení, na nudnou šeď zapomeňte. Výhodou je, že na začátku hry si můžete postavu buď vytvořit, nebo si vybrat jednu z již předvytvořených, a já osobně bych volil tu druhou možnost. Každá postava má samozřejmě jedinečné vlastnosti, které si při toulkách za dobrodružstvím budou rozhodně hodit. Divinity se od ostatních her odlišuje především tím, že na každém kroku cítíte nejistotu a zradu. Vaši kolegové, kteří vám pomáhají plnit úkoly, jsou totiž zároveň vašimi rivaly, nejedná se o nějakou nenávist, ale dospějete do fáze, kdy je prostě budete muset zabít. No, nebo oni zabijí vás.

Právě tato atmosféra přidává hře zcela nové možnosti a vy si tak užijete každou minutu hraní, kdy nevíte, co vlastně čekat. Bitvy, které budete svádět, jsou založeny na tahové strategii, každá bitva je tak tahovou minihrou. Systém bojů je ale propracovaný a dokonale prověří vaše strategické myšlení. Úkoly, které budete postupně plnit, nabídnou velkou rozmanitost a máte absolutní volnost v tom, jak daný úkol splníte. Nemáte tedy nic nalajnované, vše záleží jen a pouze na vás. Cenovka hry pak ukazuje 45 euro, což znamená asi 1 200 korun. 

TOP 6 - The Elder Scrolls V: Skyrim

The Elder Scrolls V: Skyrim

A teď se dostáváme k něčemu, po čem srdce každého RPG hráče jen radostně poskočí, řeč je o Skyrim. Ta nabízí neuvěřitelné možnosti hraní, profilování postavy i obrovský otevřený svět, který budete chtít prozkoumat celý! Na začátku si samozřejmě vytvoříte postavu, po vizuální stránce můžete postavu vymodelovat do nejmenších detailů. Pokud jí ale budete chtít vybrat povolání, tak na to můžete hned zapomenout. Každý hráč totiž začíná s postavou zelenáče, tedy do jednotlivých povolání se budete muset nejdříve profilovat a sbírat patřičné zkušenosti. S tím souvisí také systém levelování, kdy k tomu, abyste skutečně poskočili na další level, potřebujete mít dostatečné schopnosti.

Další skvělou vlastností hry je, že můžete libovolně kombinovat kouzla i zbraně, takže záleží jen a jen na vás, jak si postavu vyprofilujete. Obrovská a hlavně různorodá mapa vám nedá ani na chvilku oddechnout, a sotva prozkoumáte jednu část, už budete chtít prozkoumat část další. Všechny dějové linie, vaše chování a chování umělé inteligence se krásně spojí do jedné linie a vy si tak připadáte, že tento příběh skutečně žijete. Pravdou ale je, že umělá inteligence se v některých chvílích chová prapodivně, ale s tím se musí bohužel počítat. Ještě jedno mínus Skyrim má, a to nedoladěný inventář, který bohužel nemůžete nijak třídit. Jak postupujete hrou, věci je víc a víc a nepřehlednost se tak zvyšuje, s tím se musíme smířit. Jinak je ale Skyrim naprostou herní peckou za 40 euro, což odpovídá asi 1 000 korunám.

TOP 5 - Borderlands 2

Borderlands 2

Teď tu máme pro změnu hru zase založenou na zcela jiných principech a hlavně jiné grafice, řeč je o Borderlands 2. Tato hra nabízí komiksové akční RPG, kde budete střílet hordy nepřátel a náramně se u toho budete bavit. Úkoly jsou pestré a zábavné, různé vybavení vás donutí přemýšlet nad tím, zda ho skutečně využijete a hlavně hra nabízí mnoho rozmanitých monster. Vybrat si můžete celkem ze čtyř tříd, každá má unikátní schopnosti a vlastní vývojový strom. V tomto stromě můžete postupně své vlastnosti vylepšovat body, které získáte za plnění úkolů atd. Musíte ale uvažovat, kterou vlastnost chcete rozvíjet, protože bodů na výzkum je přece jen omezené množství.

Některé zbraně jsou na první pohled zábavné a hlavně netradiční, takže i v tomto ohledu na vás čeká mnoho překvapení. Trošku zamrzí, že přesuny po mapě jsou občas zdlouhavé, což kouskuje dynamičnost hry, ale časem si na to zvyknete. Obtížnost různých questů je poměrně vysoká, takže vám chvíli zabere se s nimi popasovat, o to více zábavy ale toto komiksové RPG přinese. Cenovka hry se zastavila na 45 euro, tedy něco kolem 1 200 Kč.

TOP 4 - Star Wars: Knights of the Old Republic

Star Wars: Knights of the Old Republic

A dostáváme se k další hře, která je inspirována filmem, tentokrát se jedná o Star Wars. Tato hra je skvělou kombinací role-playing a akční adventury, takže každý si zde najde to svoje. Celý příběh se odehrává 4 000 let před samotnými filmy a přináší mnoho překvapení. Děj je totiž dobře zpracovaný a pro pochopení hry, respektive motivace vašich postav je také nesmírně důležitý. Než začnete hrát, logicky si vytvoříte postavu, a jak už bývá zvykem, můžete se těšit na různorodé postavy.

Postav můžete mít více, které si můžete přidat do své party, ta může čítat až tři spolubojovníky. Ti pak budou chodit všude za vámi a budete jim moci rozdělovat úkoly podle toho, co zrovna budete potřebovat. Bojový systém hry je dobře zpracovaný, přímo v boji navíc můžete rozdávat úkoly svým spolubojovníkům. Postupem času získáváte lepší a lepší zbraně i vybavení, což je poznat především na vaší síle a výdrži.

Inventář různých věcí je opravdu obrovský, takže rozhodně bude z čeho vybírat. Svět Star Wars je obrovský a rozlehlý, navíc na vás čeká plno dobrodružství, takže se máte na co těšit. Hra také obsahuje velké množství dialogů, proto je třeba jim věnovat pozornost, abyste pochopili všechny potřebné indicie. Hra je to více než kvalitní a za 9 euro, tedy asi 250 korun by ve vaší sbírce RPG her neměla chybět!

TOP 3 - Elder Scrolls 4: Oblivion

Elder Scrolls 4: Oblivion

Dalším RPG titulem je The Elder Scrolls 4: Oblivion, kde se můžete těšit na obrovské množství různých lokací a epická dobrodružství, která naštěstí nejsou jen o vyvraždění stovek nepřátel. Svou vytvořenou postavu vylepšujete postupně, výhodou je, že můžete využívat nalezených předmětů, které objevíte při prohledání pokladů a truhel. Rozsáhlou mapu můžete procházet po svých, případně můžete zakoupit jednoho koníka či využít zrychleného cestování. Záleží jen a jen na vás, jakým způsobem si rozlehlý a interaktivní svět užijete. Vedle skvělé mapy se tvůrcům povedly také exteriéry, které jsou jedním slovem dokonalé a donutí vás, abyste se v každé jeskyni zastavili déle, než by bylo třeba. Hra není založena na vraždění velkého množství nepřátel, ale spíše na prozkoumávání světa a samozřejmě na plnění questů.

 

Jasně, sem tam někoho bodnete či setnete, ale není to úplně tou hlavní náplní hry, což je možná její plus. Questy jsou různorodé a proto vám nabízejí mnoho zábavy, každý quest si můžete užít a procestovat další kousek mapy. Aby toho nebylo málo, hra vám umožní vstupovat do různých cechů a guild, ze kterých znovu můžete čerpat různé bonusy. Postava se vyvíjí v závislosti na tom, jaké schopnosti využíváte, nejedná se tak jen o bezduché levelování bez cíle. Oblivion toho nabídne skutečně mnoho, proč si tedy tuto skvělou RPG hru za 15 eur, tedy za necelé 400 nevychutnat.

TOP 2 - Fallout New Vegas

Fallout New Vegas

Fallout New Vegas je hrou, která nikoho nezaujme svojí grafikou, která je opravdu až podprůměrná, ale příběh a herní možnosti jsou téměř nekonečné! Každá postava, kterou vytvoříte je jedinečná a jen s obtížemi budete hledat úplně stejnou postavu. Navíc, podle toho, jaké vlastnosti své postavě dáte se pak bude odvíjet celá hra. Proto můžete Fallout New Vegas hrát stále dokola a vždy s jiným výsledkem. Velkou roli také hraje vaše karma, podle ní se k vám totiž chová NPC, takže vše, co provedete se odráží na vaší postavě. Kolem New Vegas se totiž schyluje k velké válce a tak je třeba být dobře připravený. To, jak celá hra dopadne záleží jen a jen na vás, prostě cokoli uděláte, to ovlivní celou hru, celý výsledek.

Během hry můžete zabít kohokoli potkáte, můžete se přidat ke komukoli, zkrátka vše záleží jen na vás. Dost často vás hra také postaví před pořádné dilema, které budete muset vyřešit a rozlousknout, jak nejlépe to půjde. Questy, které budete plnit, jsou samy o sobě dost rozvětvené a hlavně originální, takže se nebudete nudit. Každý quest je o něčem jiném a také žádá různou časovou náročnost. New Vegas byl i přes svou grafickou stránku přijat o mnoho lépe než Fallout 4, který nedisponuje takovými možnostmi, jako právě Vegas. Za cenu okolo 10 euro, tedy 250 korun by vám hra neměla chybět ve sbírce.

TOP 1 - The Witcher 3

The Witcher 3

A teď se podíváme na úplně poslední hru dnešního přehledu, a tou je Zaklínač 3. Ten slibuje spojení gigantického světa a silného příběhu, a je třeba podotknout, že se to tvůrcům skutečně povedlo! Na hráče čeká celá řada zápletek, které se budou lišit nejen svou povahou ale také důsledky. Vedlejší questy jsou stejně zábavné, ne-li zábavnější, než questy hlavní, takže je budete s radostí plnit.

Silnou stránkou hry jsou také dialogy, které jsou povedené a díky nim se dostanete k zajímavým informacím. Svět Zaklínače je skutečně obrovský a hlavně otevřený, takže můžete prozkoumat souš ale i dna vodních ploch, záleží jen na vás, jak podrobně chcete tento fascinující svět poznat. Díky grafice vše působí velmi uvěřitelně, a tak se budete sami sebe ptát, zda je to hra nebo skutečnost.

Na druhou stranu nečekejte žádnou idylku, Zaklínač 3 je velmi brutální hrou která se nebojí zobrazovat potoky krve či vnitřnosti. Tvůrci zapracovali také na detailech vašeho brnění, které budete měnit prakticky každou chvíli. Jak je známo z mnoha RPG her, ani zaklínače se nevyhnul nepřehledný inventář, který hráče občas pěkně pozlobí. Tak či tak je ale zaklínač jedinečnou hrou, na kterou mohou být tvůrci pyšní, nemůžeme se tak divit ceně 30 euro, tedy asi 750 korun.

Podobné články

Nebyly nalezeny žádné podobné články.

Komentáře (0)

Máš dotaz? Nebo bys jen rád/a vyjádřil/a svůj názor? Pošli mi komentář.