Moje zkušenost s Google Pixel 9 Pro.

Honza MalýHonza Malý
Honza | Upraveno 31.8.2024 Informace

Už přibližně půl roku používám jako svůj hlavní telefon Google Pixel 8 Pro. Má krásné fotky, skvělé funkce a celkově mě baví ho používat. Před dvěma týdny mi ale do studia přišla žhavá novinka – Google Pixel 9 Pro XL. Ten teď používám jako svůj hlavní telefon a dnes se s vámi podělím o své dojmy z testování.

Video

Moje zkušenost s Google Pixel telefony.

Neotřelý design

Hned při rozbalování vám tento telefon dává dojem toho, že je to taková obdoba iPhonu pro Android. Krásné jednoduché balení, sice s minimem příslušenstvím, ale zato s citem pro detail.

pixel-9pro-v2-1-0-screenshot.webp

Po designové stránce telefon Google Pixel hned poznáte. Na zádech ho zdobí jednoduché logo Googlu a nad ním je v poněkud netradiční formě foto modul, který se táhne napříč celou šíří telefonu.

pixel-9pro-v2-1-2-screenshot.webp

Hlavní výhoda takovéhoto vystupujícího modulu je v tom, že na kamery telefony zbytečně nesaháte, takže zůstávají čisté a připravené pro focení. Drobným bonusem pak je, že se telefon při položení na stole neviklá.

pixel-9pro-v2-1-52-screenshot.webp

Během testování jsem si musel zvyknout na pixelácké rozložení tlačítek – nahoře se nachází tlačítko pro zapnutí a pod ním máte ovládání hlasitosti, což pro mě bylo poměrně neobvyklé. Je to ale jen otázkou pár dnů, na toto rozložení si člověk navykne, a naopak mu pak přijde velmi intuitivní.

pixel-9pro-v2-1-41-screenshot.webp

Rámečky telefonu jsou z lesklé oceli a vypadají nádherně prémiově. K tomu se přidává, že jsou celé rovné, nikoli zaoblené, jak tomu bylo u předchozích generací, takže nový Pixel 9 Pro XL silně připomíná nejnovější iPhony.

Záda jsou v kontrastu s rámečky z matného skla, které působí elegantně, a zkrátka celý Pixel telefon působí velmi dobrým dojmem.

pixel-9pro-v2-1-30-screenshot.webppixel-9pro-v2-1-8-screenshot.webppixel-9pro-v2-2-0-screenshot.webp

Oproti obrovskému Samsungu Galaxy S24 Ultra je Pixel 9 Pro XL stejně protáhlý, ale nepatrně užší.

pixel-9pro-v2-2-9-screenshot.webp

Kde pak Pixel lehce ztrácí je u antireflexní vrstvy. Na Pixelu je spousta odlesků, zatímco Samsung je krásně čitelný.

pixel-9pro-v2-2-29-screenshot.webp

V této recenzi nicméně nechci příliš rozebírat hardware, primárně se chci zaměřit na to hlavní, a to systém – čistý Android bez jakéhokoli nadbytečného balastu.

Čistý Android

Toto zařízení představuje to, jak si Google představuje, že by telefony s Androidem měly vypadat. Když se podíváme třeba na Samsung, má také operační systém Android, ale značně přizpůsobený.

Koneckonců, Samsung má kupříkladu spolupráci s Microsoftem, takže v telefonu najdete předinstalovaný OneDrive spolu s dalšími aplikacemi od Microsoftu. Či Bixby – chytrý asistent, který nahrazuje chytrého asistenta od Googlu.

pixel-9pro-v2-3-29-screenshot.webp

Samsung zkrátka Android přizpůsobuje obrazu svému. A to mě právě na Pixel telefonech baví – jednoduchý čistý požitek, bez zbytečných přídavků.

Vyhledávání

Třeba rychlé vyhledávání funguje na Pixel telefonech přesně tak, jak jsem si to vždycky přál. Táhnutím nahoru se vám otevře vyhledávání rovnou s připravenou klávesnicí a můžete hned hledat.

pixel-9pro-v2-4-37-screenshot.webp

Toto gesto používám na svém telefonu snad nejčastěji a chci, aby bylo rychlé a příjemné. U Samsungu musíte ještě ťukat na vyhledávací lištu a celý proces je zbytečně vleklý.

U vyhledávání také patří velká chvála Pixelu za to, že vám nabízí, zda nechcete svůj dotaz přesměrovat do jiné aplikace, kupříkladu na YouTube či do Google Maps. Toto nabízí i iPhone a jsem rád, že to Pixel převzal.

Přizpůsobení

Pokud si svůj telefon rádi personalizujete stejně jako já, Pixel tento proces ohromně zjednodušuje. Vyberete si tapetu podle svého gusta, případně si ji můžete nechat vygenerovat umělou inteligencí, a Pixel automaticky vytvoří barevnou paletu, která s ní ladí.

pixel-9pro-v2-4-52-screenshot.webppixel-9pro-v2-5-14-screenshot.webppixel-9pro-v2-5-19-screenshot.webp

Tyto barvy pak nejsou použity jen pro ikony na ploše, ale také pro rychlou nabídku – zapínání wifi, otevírání Google Peněženky a podobně. Barvy se propíší celým systémem, takže je celý přizpůsoben pro vás.

Procesor a optimalizace

Je za mě celkem překvapující, jak je Pixel, i přes svůj poměrně slabý procesor, svižný. Když ho porovnáme v testech jako Geekbench či Antutu, oproti iPhonu či Samsungu má jen poloviční skóre, ale přesto jsem si nikdy neřekl, že by byl výkon nedostatečný.

Telefon Skóre
AnTuTu
Skóre
Geekbench
1 538 374 2869
1 864 002 2054
892 344
1144
845 646 1147

Naopak, používání mi přišlo příjemnější než u Samsungu – plynulé animace a prostředí, člověk na nic nečeká, s výjimkou AI funkcí, které se zpracovávají přes internet.

pixel-9pro-v2-5-36-screenshot.webp

O to by to možná mohlo být zajímavější, kdyby Google nešetřil na procesoru a do telefonu dal něco výkonnějšího. Sice nižší výkon dohání optimalizací, ale třeba by šlo vymyslet ještě něco lepšího.

Testování kamer

Telefony od Googlu jsou známé tím, že se v kamerách nebojí používat klidně i několik let starý hardware, protože to vše dokáží dohnat softwarově.

pixel-9pro-v2-6-44-screenshot.webp

To je i důvod, proč si mnoho uživatelů Xiaomi či jiných značek stahují do telefonu nativní verzi Google aplikace pro focení, protože v ní je skryta ta magie skvělých fotek. Kromě skvělého dopočítávání nabízí ale aplikace i spoustu zajímavých funkcí.

Efekty

Dlouhá expozice

Efekt Dlouhá expozice používám při focení pohybující se vody. Tento efekt udělá takovou tu hezkou hladkou vodu, pro kterou byste standardně potřebovali profesionální kameru se stativem a nejlépe i filtrem.

hladka-voda-s-efektem.webphladka-voda-bez-efektu.webp

U Pixel telefonu nic takového nepotřebujete a takovouto fotku zvládnete vytvořit jednoduše v ruce. Tento efekt také používám při focení pohybujících se vozidel, čímž se fotce dodá jakýsi pocit dramatičnosti.

rozmazani-pozadi-bez.webprozmazani-pozadi-s.webp

Rozmazání pozadí

Efekt Rozmazání pozadí dodává důraz na focené osoby, případně vozidla, rozmazáním pozadí s přidáním pohybujícího se efektu.

rozmazani-pozadi-ne.webprozmazani-pozadi-s.webp

Stejného výsledku můžete docílit i sjednocením pohybu telefonu s pohybem foceného objektu, ale opět se jedná o poměrně složitou záležitost, zatímco s Pixelem to zvládne každý.

rozmazani-pozadi-2-s.webprozmazani-pozadi-2-bez.webp

Švenkování

U natáčení videa najdete efekt Švenkování. Ten vytváří krásné pomalé filmařské záběry, které pravidelně používám ve svých videích.

Videoukázka

Ukázka záběrů se švenkováním

Ne vždy mám u sebe kameru pro natočení záběrů do videa, ale s Pixelem můžu kdykoli natočit nádherný materiál, který použiji do svých videí. Tuto funkci jsem zatím u jiného Android telefonu ani iPhonu neviděl.

A taková zajímavost – když jsem byl v Londýně na představení nových iPadů, všechny záběry jsem dělal na Pixel telefonu. Výsledek můžete posoudit sami.

Video

Testuju Apple novinky v Londýně.

Vylepšení videa

Zajímavou funkcí je i Vylepšení videa. Ta je skryta v nastavení, jelikož se musí dodatečně vypočítávat na Google serverech.

Videoukázka

Porovnání vylepšeného videa

Z videa natočeného za velmi špatných světelných podmínek vytvoří skvěle odšuměné video, které se kvalitou posune úplně jinam. Nicméně občas trvá nějakou chvíli, než se video zpracuje.

Přidej mě

Nejvíce udivující funkcí je ale za mě Přidej mě. Díky ní se můžete ve dvojici navzájem vyfotit a telefon pak obě fotky spojí dohromady pro vytvořené společné vzpomínky.

pridej-me-1.webppridej-me-2.webp

Běžně byste na to potřebovali stativ či třetí osobu, ale takto Pixel naskenuje své okolí, osoby přidá do jedné společné fotky a výsledky vypadají opravdu dobře.

Takovéto neotřelé a zajímavé funkce jsou vlastně hlavním důvodem, proč zůstávám u Pixel telefonů. Samozřejmě ale funkce nejsou všechno, zajímá nás i kvalita samotných fotek, takže jsem Pixel 9 Pro XL podrobil detailnímu testování a srovnání s iPhone 15 Pro Max.

Kvalita fotografií a videa

Oba telefony jsem přibližně 3 týdny nosil neustále u sebe, všechny fotky jsem dělal dvakrát, abychom si mohli kvality obou telefonů dobře porovnat.

pixel-9pro-v2-10-47-screenshot.webppixel-9pro-v2-10-51-screenshot.webppixel-9pro-v2-10-54-screenshot.webp

Je jasné, že oba telefony dělají nádherné fotky a dokáží nahradit velké profesionální kamery. Není divu, přeci jen patří k tomu nejlepšímu, co dnes můžete u telefonů dostat.

pixel-9pro-v2-10-58-screenshot.webppixel-9pro-v2-11-2-screenshot.webppixel-9pro-v2-11-5-screenshot.webp

Rozhodující jsou pak detaily, a to třeba teplota barev, vyvážení bílé či celková přesnost barev v porovnání se skutečností. S tím iPhone často bojuje.

Když jsem fotil Kostel svatého Václava na Smíchově, v době focení byly barvy takové, jako je můžete vidět na fotce z Pixelu. iPhone má barvy více desaturované.

pixel-9pro-v2-11-9-screenshot.webp

České Švýcarsko za mě také vypadá věrohodněji na Pixel telefonu.

pixel-9pro-v2-11-17-screenshot.webp

Také se mi líbí, že při focení hvězd nedělá Pixel fotky přesvětlené, ale má pěknou hluboce černou oblohu.

pixel-9pro-v2-11-23-screenshot.webp

Naopak ale u této fotky Google Pixel pochopil, že je stíny potřeba vytáhnout, aby portrét vyniknul.

pixel-9pro-v2-11-38-screenshot.webp

Celkově focení lidí a zvířat v portrétovém režimu konečně Pixel telefonu jde. Předchozí generace s tím trochu bojovala, portréty bývali přeostřené a nehezké, to se ale s novou řadou mění.

pixel-9pro-v2-11-45-screenshot.webppixel-9pro-v2-12-4-screenshot.webppixel-9pro-v2-12-0-screenshot.webp

Portrétové fotky jsou teď na podobné úrovni s iPhonem a v některých aspektech možná i lepší.

Za kvalitu videa se Pixel rovněž stydět nemusí. Obraz je hezký stabilizovaný, a jak jsem již zmínil, mnoho záběrů do svých recenzí dělám právě na Pixel telefonu.

Videoukázka

Porovnání kvality videí

Abych byl ale upřímný, při natáčení jedoucích motokár na závodní dráze skrze teleobjektiv Pixel 9 Pro XL zvláštně přeskakoval. Nevím, čím to mohlo být způsobené. S něčím takovým jsem se u iPhonu samozřejmě nesetkal.

Či při natáčení záběrů hodinek Galaxy Watch Ultra Pixel neustále přeostřoval. To se mi dělo i u předchozí generace, takže to jednoduše stále zlobí.

Pixel 9 Pro XL má tedy za mě jisté nedostatky, rozhodně není perfektní a ani se nejedná o nejlepší telefon na focení. Kdybych si ale měl vybrat jeden telefon, který budu používat na natáčení a focení, byl by to určitě Pixel.

pixel-9pro-v2-12-46-screenshot.webp

Fotky z něj mají něco do sebe a můžete se na něj spolehnout. Fotí přirozeně, to, co vidí vaše oko, a zkrátka jen kopíruje vaše zážitky do digitální podoby. To se mi na Pixelech hodně líbí.

AI Funkce

Věc, která také charakterizuje Google telefony, jsou AI funkce. Já jsem si vytipoval několik užitečných, které nejsou jen blbůstky a které pravidelně používám.

V Google Fotkách můžete vybrat z několika předpřipravených efektů, které vám upraví vaše fotky.

pixel-9pro-v2-13-47-screenshot.webp

Prvním z nich je Automatické rámování, které vám na vaše fotky nabídne nový pohled. Fotku kupříkladu ořízne, zvětší perspektivu a změní ohniskovou vzdálenost.

pixel-9pro-v2-14-2-screenshot.webppixel-9pro-v2-14-3-screenshot.webppixel-9pro-v2-14-5-screenshot.webp

Je to opravdu skvělá zpětná vazba, jak bych třeba já mohl stejný záběr vyfotit trochu jinak. Pro fotografy se jedná o opravdu úžasnou věc.

Dalším efektem je Změna oblohy. Zde Google Fotky detekují nebe a nabídnou vám jiné podoby, jak by mohlo vypadat. Tím fotky dostanou jinačí nádech, bez toho, aby vypadaly příliš uměle.

pixel-9pro-v2-14-13-screenshot.webppixel-9pro-v2-14-14-screenshot.webp

Třetí efekt Zlatá hodinka upraví vzhled fotek tak, aby vypadaly jako focené právě v oné zlaté hodince.

Nedávno jsem v pravé poledne fotil zámek v Děčíně a pomocí tohoto efektu můžu fotce dodat úplně jinou atmosféru – hezké zlatavé barvy, které vypadají lépe než čistá modrá obloha.

pixel-9pro-v2-14-35-screenshot.webppixel-9pro-v2-14-29-screenshot.webppixel-9pro-v2-14-37-screenshot.webp

Možností také je fotky kompletně přetvořit. Vyberete si předmět a napíšete zadání, jak ho chcete změnit. Toto už lze jen nechat na vaší představivosti.

pixel-9pro-v2-14-41-screenshot.webppixel-9pro-v2-14-59-screenshot.webppixel-9pro-v2-14-52-screenshot.webp

Jsou ale i jiné než fotografické funkce, které jsem si zamiloval.

Velmi se mi líbí funkce, kdy telefon neustále poslouchá písničky hrající v okolí, přičemž poté máte krásnou historii s časy a názvy písniček.

pixel-9pro-v2-15-3-screenshot.webp

Nedávno jsem byl na Stříbření v Kutné Hoře, kde hráli různé pěkné písničky, a chtěl jsem se k nim později vrátit. Zároveň se mi ale nechtělo pořád zapínat Shazam. No, všechno to mám uložené v telefonu.

pixel-9pro-v2-15-21-screenshot.webp

Také jsem člověk, který si neustále zaznamenává nějaké poznámky a myšlenky. K tomu často používám diktafon a ten je u Pixelu hezky vylepšený.

pixel-9pro-v2-15-42-screenshot.webp

Udělá vám český přepis, ve kterém můžete dokonce vyhledávat, takže pokud si takto zaznamenáváte poznámky, můžete se k nim snadno vracet. Takovéto textové vyhledávání přímo v mých mluvených poznámkách je pro mě k nezaplacení.

pixel-9pro-v2-15-37-screenshot.webppixel-9pro-v2-15-40-screenshot.webppixel-9pro-v2-15-44-screenshot.webp

Na další skvělou věc jsem narazil úplně náhodou, když jsem letěl do Londýna. Svou letenku od British Airways jsem si chtěl přidat do Google Peněženky, ale nativní aplikace to neumožňovala.

Zkusil jsem udělat screenshot a telefon hned rozeznal, že je na obrazovce QR kód letenky a nabídnul mi přidání do Google Peněženky.

pixel-9pro-v2-16-11-screenshot.webp

To stejné jsem zkusil i na Samsung telefonu, ale na tom to zkrátka nefunguje.

Líbí se mi také integrování Google Lens přímo do systému Pixel telefonu, a to nejen skrze funkci Circle to Search, kdy můžete třeba označit památku na fotce a aplikace vám hned sdělí, o co se jedná.

pixel-9pro-v2-16-32-screenshot.webp

Zároveň se totiž jedná o funkci, se kterou můžete kopírovat text i z aplikací, které to neumožňují.

pixel-9pro-v2-16-46-screenshot.webp

Toto jsem využil například u objednávky na Rohlík.cz, kde jsem z aplikace potřeboval získat číslo objednávky. Nic jsem nemusel přepisovat, číslo jsem jednoduše zkopíroval. Tuto funkci takto šikovně integrovanou jsem zatím nikde jinde neviděl.

Rovněž jsem vyzkoušel poněkud kontroverzní umělou inteligenci Google Gemini, která se spouští přes dlouhé podržení zamykacího tlačítka. To dříve spouštělo Google Asistenta, ten byl ale nahrazen touto umělou inteligenci.

pixel-9pro-v2-17-9-screenshot.webp

Pokud uděláte jeden snadný krok, a to že si v nastavení přepnete na české diktování, i když máte telefon v češtině, můžete s umělou inteligencí vézt základní, ale docela užitečné konverzace.

Můžete se ptát na tipy na výlety či na nějaké základní informace o určitém tématu. Na to jsem ji používal poměrně často a funguje skvěle.

pixel-9pro-v2-17-35-screenshot.webp

Dokonce jsem zjistil, že tato česká verze Google Gemini dokáže šáhnout i do vašeho Gmailu a využívat informace z vašich emailů, na které se můžete umělé inteligence ptát.

pixel-9pro-v2-17-53-screenshot.webp

Na druhou stranu ale nepotěší, že Gemini v telefonu nemá taková práva, jako měl chytrý asistent. Třeba ovládání chytré domácnosti či přidání schůzky do kalendáře není s umělou inteligencí možné.

Jak mnozí jistě víte, ne všechny funkce od Googlu jsou zcela dotažené do detailu, ale těch funkcí je opravdu hodně a za mě jsou to hlavní výhody těchto telefonů.

Vychytávky Pixel telefonů

Nový Pixel nabízí i mnoho vychytávek, které jsou jen dalšími benefity tohoto telefonu.

V systému máte přímo zabudovanou VPN od Googlu, která je zdarma a funguje jak pro mobilní připojení, tak pro wifi, takže poslouží skvěle pro připojení třeba v kavárně či v hotelu, kde se připojujete na veřejné sítě.

pixel-9pro-v2-18-43-screenshot.webp

Nebral bych ale tuto VPN jako nějakou spásu, která bude chránit vaše soukromí, jen jako takový užitečný bonus, který můžete použít na veřejných sítích.

Je i škoda, že nemůžete u této VPN měnit svou polohu, což by se hodilo u služeb, které mají geolokační blokace, jako třeba Netflix. Pro takový účel budete muset používat už jiné placené alternativy.

Další věcí, na kterou jsem nedávno narazil, když jsem svůj Pixel 8 dával do servisu, je šikovný servisní mód. Většina lidí totiž dává do servisu telefon sice zamčený, ale v servisu je pak požádají o pin, aby mohli otestovat třeba foťáky, baterku a tak podobně, a to je hrozně nebezpečné.

moje-zkusenost-s-google-pixel-telefony-19-44-screenshot.webp

V servisech slibují, že se na vaše data dívat nebudou, ale realita je často jiná.

Pixel proto vytvoří dočasnou verzi systému ve výchozím nastavení bez jakýchkoli osobních údajů, takže telefon můžete bez problému dát do servisu. To je velký kontrast oproti Applu, který na svých stránkách říká, abyste před zasláním do servisu celý svůj telefon promazali.

moje-zkusenost-s-google-pixel-telefony-20-3-screenshot.webp
Zdroj: support.apple.com

Další z užitečných funkcí je softwarové přizpůsobování citlivost obrazovky pro případy, kdy třeba prší a máte vlhké prsty. Funguje to opravdu dobře.

pixel-9pro-v2-20-20-screenshot.webp

Rovněž má telefon vcelku rychlou čtečku otisku prstů, a dokonce i pokročilé zabezpečení u snímání obličeje. To lze díky netradičně vysoké úrovni bezpečnosti použít i pro odemykání bankovních aplikací.

pixel-9pro-v2-20-33-screenshot.webp

Za zmínku také stojí, že Pixel telefony mají svou pověstně skvělou podporu. Nová řada bude dostávat nové verze Androidu až do roku 2031, takže telefon vám vydrží opravdu dlouho. Nové aktualizace navíc vychází jako první právě na telefony od Googlu, díky čemuž budete vždy mít ty nejnovější funkce.

Pixely k tomu ještě dostávají tzv. feature drops, aktualizace, které vždy přináší drobné funkce, jako jsme si tu dnes ukazovali.

Nevýhody Pixel telefonů

Dostáváme se ale i k tomu špatnému, co se mi na těchto telefonech nelíbí.

Když Pixel srovnám s Galaxy S24 Ultra či s iPhonem 15 Pro Max, tak mi dost vadí horší výdrž. Pixely mají menší baterii a zároveň nejsou tak úsporné jako jiné telefony, takže sice dostáváte slušnou jednodenní výdrž, ale iPhone vydrží výrazně déle, i když na něm budete dělat totožné věci.

pixel-9pro-v2-21-47-screenshot.webp

Pixel telefony se navíc nabíjí pomaleji než ostatní telefony, z nabíječky si berou okolo 32 W. Samsung umí i 40-45W dobíjení.

pixel-9pro-v2-22-8-screenshot.webp

Google se taky kompletně vykašlal na podporu Qi 2 nabíjení, které by přidalo na záda telefonu magnety pro efektivnější bezdrátové nabíjení.

Bezdrátové nabíjení tu sice je, až 15 W, ale chybí ty šikovné magnety, třeba pro powerbanky, které se právě díky nim k telefonu přicucnou a jsou neskutečně praktické. Ty jsem nedávno testoval a ty nejlepší zařadil do mého žebříčku nejlepších powerbank

nejlepsi-powerbanky-v3-15-28-screenshot.webp

Na druhou stranu ale musím pochválit úsporný režim, který znatelně prodlouží výdrž baterie. U jiných telefonů tento režim často nic moc nedělá, či naopak značně omezí funkčnost telefonu.

pixel-9pro-v2-23-5-screenshot.webp

U Pixelu vlastně ani, navzdory celkově nízkému výkonu, rozdíl ve fungování nepoznáte. Všimnete si ale malých detailů jako ztmavnutí ikonek či snížení jasu pozadí, aby se ušetřila energie.

Závěr

Jak tedy telefon Google Pixel 9 Pro XL uzavřít? Za mě jsou celkově Pixel telefony nedoceněné. Využívá je jen pár nadšenců, jako jsem já, ale nejsou v povědomí většiny lidí, že by je třeba chtěla moje mamka.

pixel-9pro-v2-23-36-screenshot.webp

Myslím si, že mají obrovský potenciál, a to i z toho důvodu, že je to ten nejčistší Android, který můžete mít.

Krásně odladěný systém, nádherné fotky a k tomu spousta, ale opravdu spousta užitečných funkcí, které jsou praktické a ušetří vám hodně času. To jsou věci, které mě na těchto telefonech baví.

pixel-9pro-v2-22-47-screenshot.webp

Musím ale říct, že cenovka je za mě opravdu sebevědomá. U mnou testované verze se cena pohybuje okolo 31 tisíc korun (přibližně 1200 euro). V porovnání lze teď na Mironetu sehnat S24 Ultra za 27 tisíc anebo starší Pixel 8 Pro seženete jen za 18 tisíc korun.

NejzajímavějšíNejzajímavější
NejvýhodnějšíNejvýhodnější
NejlevnějšíNejlevnější

Oproti Samsungu je u Pixelu i mnoho nedostatků. Chybí mu stylus a nemá šikovné automatizační nástroje Bixby Routines či desktopové rozhrání Samsung Dex, které mnoho našich čtenářů používá.

moje-zkusenost-s-google-pixel-telefony-24-14-screenshot.webpmoje-zkusenost-s-google-pixel-telefony-24-16-screenshot.webpmoje-zkusenost-s-google-pixel-telefony-24-24-screenshot.webp

V porovnání mají tedy Pixely určité nedostatky, ale také spoustu výhod, které jsme si v celé této recenzi ukazovali. Proto si myslím, že nyní může být velmi lákavé pořídit loňskou generaci, která krásně zlevnila, a má identické funkce jako nejnovější Pixel 9 Pro XL. 

Podobný hardware a stejně úžasné fotky, pokud zkrátka chcete ušetřit, nebál bych se do předchozí generace jít. Tu jsem konec konců používal doposud a zcela mi dostačovala.

pixel-9pro-v2-24-40-screenshot.webp

Na závěr vám ale nebudu dávat konkrétní doporučení, zkuste se podívat na různé akce a zvažte výhody a nevýhody, které jsem zmiňoval. Každý telefon má něco do sebe, takže opravdu záleží na vašich preferencích.