K čemu slouží ICC profil?

 

ICC profil obsahuje důležité informace o vašem monitoru. Bez něj počítač neví, jakých barev je monitor schopen docílit. Proto pokud chcete využít plný potenciál monitoru, je potřeba PC poskytnout informace o vašem displeji (ICC profil). 

 

Kromě šířky barevného gamutu obsahuje ICC profil tzv. color mapping, tedy informace o drobných posunech v zobrazení některých konkrétních barev. Pokud má notebook nebo monitor vychýlené barvy, ICC profil dokáže vychýlení zmírnit a barvy zkalibrovat.

 

Každý displej je jiný a měl by být kalibrován individuálně, ale v rámci stejné produktové řady se jedná o drobné rozdíly. Za zkoušku nic nedáte, proto si stáhněte ICC profil a zjistěte, zda výsledek za to stojí. Po aplikování ICC profilu byste měli zpozorovat věrohodnější barvy displeje a to především při sledování videí (YouTube, Windows Media Player) či tvorbě obsahu (Adobe Photoshop).

 

SRGB gamut within CIELUV color space isosurface

 

Jak profil nainstalovat?

 

Ve Windows jděte do nastavení "Správa barev" a vyberte displej, na který chcete ICC profil aplikovat. Zajděte do "Upřesnit", povolte "Použít kalibraci obrazovky systému Windows" a nastavte můj ICC profil jako defaultní.

 

Videonávod:

 

Jak podpořit tvorbu

 

Nakupte přes mé odkazy a já se postarám o nezávislý obsah na webu. Mým partnerům je jedno, zda si koupíte herní myš, nebo vybavení do kuchyně. Z každé objednávky mám drobnou provizi a tím podporujete mou nezávislou tvorbu. Moc děkuji!