Nejlepší PC sestavy

Každý den vybíráme nejlepší PC komponenty do určité cenové kategorie. Zajistíme nejlepší poměr ceny a výkonu.

Proč našim PC sestavám důvěřovat?

Naše doporučené PC sestavy vznikly z jednoho prostého důvodu. Aby existovalo místo, kde najdete neustále aktualizované počítačové sestavy pro okamžité zakoupení. Většina veřejných doporučených PC sestav se příliš neaktualizuje a to je bod úrazu. Počítačový hardware je dynamický trh, kde se ceny mění doslova každý den. A co bylo výhodné včera, dnes již být nemusí.

Doporučené sestavy na naší stránce GeekBoy.cz jsou tedy aktualizovány dokonce i několikrát denně. Vyvinuli jsme si interní systém, který nám hlídá dostupnost produktů a upozorňuje nás na výhodné slevy. Proaktivně tedy na změny reagujeme a upravujeme sestavy tak, aby byla zajištěna nejen správná kompatibilita komponentů, ale také výhodnost celé sestavy.

kdo-ma-nejlepsi-pc-sestavy-alza-gamebox-czc-knight-hal3000-a-dalsi-7-51-screenshot.webp

Pro koho jsou naše sestavy určené?

Naše sestavy jsou určené pro obecné využití. Mají dostatečný výkon pro základní pracovní využití - od vyplňování velkých Excel tabulek přes nenáročný střih videa až po občasné streamování. Zároveň jsou optimalizované pro co nejlepší herní výkon v dané cenové kategorii.

stavim-nadherny-pocitac-s-prvky-dreva-8-2-screenshot.webp

Doporučené počítače bohužel neděláme pro profesionální využití a pro specifické účely. Pokud jste streamer a vyžadujete specifický počítač s několika záznamovými kartami, hezkým vodníkem a Thunderbolt porty na základní desce, zastavte se k nám na Discord, kde můžeme prodiskutovat PC sestavu individuálně. Naše sestavy jsou naopak dělané pro hráče, kteří chtějí co nejlepší výkon ve hrách a také chtějí na počítači občas udělat náročnější práci.

Máš speciální požadavek?

Přidej se na náš největší technologických Discord server, který přináší:

  • Poradna pro stavbu PC a výběr komponentů
  • Diskuze o mobilech, noteboocích a další elektronice
  • Komunitní sdílení slev z e-shopů a novinek

Postavíte mi počítačovou sestavu?

Počítačové sestavy neděláme, ani je na míru nestavíme. Staráme se jen o to, abyste měli přehledný seznam doporučených komponentů, z kterých si postavíte počítač sami, nebo si ho necháte sestavit u prodejců Alza, Smarty nebo dalších.

Věříme v to, že nejlepší možností je postavit si počítač sám. Získáte nespočet zkušeností, které se vám budou hodit pro rychlé řešení problémů počítače, které časem určitě nastanou. Může odejít ventilátor, budete chtít upgradnout disk nebo vyměnit grafickou kartu. Pokud si počítač postavíte sami, žádný ze zmíněných problémů vás nezaskočí a vy si doma hravě poradíte. Samozřejmě ale chápeme, že né každý má čas a energii se tomuto koníčku věnovat. V takovém případě neuděláte vůbec špatně, když si počítač necháte postavit u prodejců, které doporučujeme v samotných sestavách. Pár stovek si zaplatíte, ale dorazí vám hotový počítač, který už můžete jen zapnout a vychutnat si hraní.

Řešíme u počítačů hlučnost?

Ano, řešíme. Nikoliv ale extrémně. Opět myslíme na typického uživatele, který jen chce tichou sestavu, která ho nebude rušit při hraní. Proto vybíráme takové komponenty, které nejsou zbytečně hlučné, ale zároveň nevybíráme ultra odhlučněné alternativy, které by jen prodražily sestavu.

herni-pc-do-20-000-kc-stavime-pocitac-v-2022-0-0-screenshot.webpherni-pc-do-20-000-kc-stavime-pocitac-v-2022-14-11-screenshot.webp

U našich sestav počítejte se zlatým středem. Při náročných výpočtech a hraní sestavu uslyšíte, ale jen decentně. Do sestav nedáváme hlučné grafiky, používáme lepší chladiče a také hlídáme airflow skříní, ať vám počítač nehučí jako při vzletu letadla.

Platí vás někdo?

Výběry komponentů v našich sestavách nikdo nesponzoruje. Nemáme žádné "tajné" spolupráce s výrobci procesorů, grafických karet, základních desek ani dalšího hardwaru. Díky tomu si můžeme vybírat jen takové komponenty, které nám přijdou zajímavé výbavou, výkonem nebo funkcemi.

idealni-karta-pro-1440p-monitor-rtx-4070-0-13-screenshot.webp

Jediná finanční odměna našemu týmu plyne, pokud zakoupíte PC sestavu přes naše odkazy na Alze či Smarty. Jedná se o naprosto transparentní model, který nijak nenavyšuje cenu PC sestavy, ale zároveň nám umožní pokrýt náklady vývoje systému, spravování sestav a případné testy hardwaru na YouTube kanále GeekBoy.

Díky tomu, že nám provize plyne z obchodů, nikoliv výrobců, můžeme doporučovat jaké komponenty chceme. Nemusíte se tedy obávat, že bychom preferovali nějaké konkrétní značky. Naopak se nebojíme šáhnout po značkách, které jsou méně známé, ale nabízí v konkrétní moment skvělý poměr ceny, výkonu a funkcí. Našim zákazníkem jste vy, nikoliv výrobci komponentů. Chceme, abyste byli maximálně spokojenosti se sestavou, kterou si přes nás zakoupíte, a poté jste mohli web GeekBoy.cz doporučit i dalším kamarádům.

nejlevnejsi-rtx-4060-a-jeji-zhodnoceni-4-38-screenshot.webp

Proč je cena přes limit?

Občas se nám stane, že rozpočet sestavy trochu přepískneme. A to nemusí být nutně špatně. Naším motem je - dělej takové PC sestavy, které bys koupil sám sobě. A z toho důvodu se nebojíme u některých sestav nepatrně napnout rozpočet, pokud to přinese podstatné zlepšení výkonu a funkčnosti sestavy. Kdo by totiž nechtěl o 20 % vyšší výkon za drobný příplatek pár stovek?

Pokud tedy sestava místo 20 000 Kč stojí 21 085 Kč, myslíme to dobře. Našli jsme takovou kombinaci komponentů, která je aktuálně výhodná a chceme, ať jste s počítačem spokojeni co nejdéle. Proto se nebojte připlatit, vaše budoucí já vám poděkuje.

stavim-nadherny-pocitac-s-prvky-dreva-0-4-screenshot.webp

Je lepší pro sestavení Alza nebo Smarty?

Přes naše odkazy jste zakoupili již tisíce počítačů a máme vcelku pestrou zpětnou vazbu z obou obchodů. Výsledek je takový, že oba prodejci splňují základní kritéria stavby počítačů a ani s jedním neuděláte špatně. Zatímco Alza má výhodu v jednoduché reklamaci přes AlzaBoxy nebo stovku prodejen, Smarty má výhodu v rychlejším sestavení PC do 2 pracovních dní.

U každého prodejce se občas najde případ, kdy počítač přijde poničený nebo špatně sestavený, ale jedná se o ojedinělé případy. Naopak po zkoumání pár hotových sestav od vás čtenářů můžeme říct, že sestavy jsou na velmi dobré úrovni. Mají dobře udělaný cable management, počítače jsou přepravovány šetrně a prodejce doinstaluje operační systém a ovladače. Jen musíte počítat, že si za takovou službu něco připlatíte. Pokud chcete ušetřit, doporučujeme náš kompletní návod Jak postavit počítač, díky kterému si sestavu zhotovíte sami a zcela zdarma.

jak-postavit-pc-kompletni-prirucka-a-navod-1-25-screenshot-1.webp

Jak podpořit tvorbu

 

Nakupte přes mé odkazy a já se postarám o nezávislý obsah na webu. Mým partnerům je jedno, zda si koupíte herní myš, nebo vybavení do kuchyně. Z každé objednávky mám drobnou provizi a tím podporujete mou nezávislou tvorbu. Moc děkuji!