Nejlepší levné projektory v roce 2025 Nejlepší levné projektory v roce 2025

Nejlepší levné projektory v roce 2025

Filip KrausFilip KrausHonza MalýHonza Malý
Honza, Filip | Publikace 30.4.2025

Levné projektory mohou být lákavou alternativou k televizi, slibující velký obraz za nízkou cenu. Výběr v tomto odvětví je ale docela složitý, protože trh je zaplaven modely s často zavádějícími parametry a reálná kvalita obrazu či zpracování může být velikým zklamáním. 

Proto jsem otestoval několik projektorů, u kterých jsem se zaměřil na co nejlepší poměr ceny a výkonu, s důrazem na dostupnou cenu. 

Thundeal TD80W

Jako první si představíme projektor, který láká svou extrémně nízkou cenou. Tímto projektorem je Thundeal TD80W a na AliExpressu ho můžete pořídit za pouhých 88 dolarů (2000 Kč / 78 euro), přičemž za tuto cenu nabízí poměrně zajímavé specifikace.

projektor-thundeal-7.webp

Výrobce se chlubí rozlišením 1080p a jasem až 450 ANSI lumenů, což je v této cenové kategorii opravdový nadstandard. Rovněž má pěkný kontrast 10 000:1 a nelze zapomenout ani na praktický stojánek, díky kterému si projektor můžete hezky nasměrovat, klidně i do stropu.

Do nízké ceny se ale vměstnala i další výbava, jako třeba konektory HDMI a USB spolu s Audio výstupem pro připojení externích reproduktorů.

projektor-thundeal-2.webpprojektor-thundeal-4.webpprojektor-thundeal-3.webp

Podle těchto specifikací si člověk řekne, že to je vlastně všechno, co od základního projektoru potřebuje – praxe je ale samozřejmě jiná.

Pochvalu si určitě zaslouží obraz, který je poměrně jasný a je na tom podobně jako dražší projektory. K tomu i barevné podání je vcelku dobré, a pokud nevyžadujete naprostou přesnost, projektor vám poslouží dobře.

projektor-thundeal-6.webpprojektor-thundeal-8.webp

Sám jsem projektor otestoval zhlédnutím několika filmů, a i když si to srovnám s OLED televizí, kterou používám doma, ve výsledku je za mě obraz zcela přijatelný. Horší je třeba uniformita obrazu – v rozích a po stranách není úplně ostrý, takže si můžete všimnout takového rozmazání.

projektor-thundeal-9.webp

Když se ale přesuneme k systému projektoru, začnou první zapeklitosti. Ačkoli se totiž v nastavení dočtete, že projektor běží na systému Android 13, což je velký rozdíl oproti čtyřnásobně dražším projektorům, které mají pouze Android 11, ve skutečnosti se nejedná o jakkoli oficiální Android.

android-tv-version-thundeal.webp

Jedná se totiž o Android Open Source Project, který si sami můžete stáhnout z internetu a upravit si ho. V tomto projektoru pak akorát najdete verzi upravenou do takového televizního kabátku, ve kterém máte několik předinstalovaných aplikací, třeba Netflix, spolu s upraveným ovládáním pro přibalený ovladač.

projektor-thundeal-12.webpprojektor-thundeal-14.webpprojektor-thundeal-15.webp

Na první pohled vlastně ani nepoznáte, že se nejedná o certifikovaný Android TV, protože v systému najdete i obchod Google Play, ze kterého si můžete stáhnout stovky dalších aplikací, a na nevýhody narazíte spíše až po čase.

Naprosto chybí třeba podpora Chromecastu, který umožňuje snadné streamování obsahu z telefonu – to je základní funkce systému Android TV, ale zde zkrátka není. 

Paradoxně je ale k dispozici AirPlay, obdoba Chromecastu od Applu. Ten se totiž výrobci podařil neoficiálně přidat skrze open-source projekty, které ho umí zpřístupnit.

projektor-thundeal-16.webpprojektor-thundeal-17.webp

Klíčovou nevýhodou tohoto projektoru je ale certifikace Widevine, která je zde pouze na úrovni 3, nejnižší možné. To v praxi znamená, že streamovací platformy, které na projektoru budete používat, nepoběží ve vyšším rozlišením a spadnou pouze na 720p, v horším případě jen na 480p.

projektor-thundeal-18.webp

Zajímavostí je, že aplikace Netflixu se ani nespustí, nejspíše právě kvůli slabému zabezpečení. Je otázka, jak moc je toto velký problém a zda se jedná o důvod, proč projektor nedoporučit.

Chybějící zabezpečení totiž můžete snadno obejít tím, že využijete HDMI konektor na zadní straně projektoru a zapojíte si do něj počítač nebo jakýkoli Android TV Dongle. ale nejsou zpravidla příliš levné a asi nedává smysl dokupovat příslušenství, které stojí tolik jako projektor samotný.

projektor-thundeal-21.webpprojektor-thundeal-20.webp

Dále výrobce u projektoru udává „Low Noise, Excellent Audio“, ale osobně bych to spíš otočil na „Excellent Noise, Low Audio“, protože projektor neskutečně hučí. Co víc, jeho reproduktor zní jak z levného telefonu – porozumíte dialogům, ale to je tak všechno, zbytek se slije do nerozeznatelné směsi.

Videoukázka

Ukázka hlučnosti projektoru

Přibalený ovladač je kapitola sama o sobě. Jedná se o jeden z nejhorších ovladačů, které jsem kdy testoval. Často vůbec nereaguje a v balení ani nenajdete baterie, takže si musíte obstarat vlastní.

Funkce jako automatické ostření či korekci obrazu u tohoto projektoru také nehledejte. Najdete tu pouze mechanický kroužek, jehož otáčením obraz manuálně ostříte.

projektor-thundeal-5.webpprojektor-thundeal-23.webpprojektor-thundeal-24.webp

Tento projektor jsem na testování pořídil spíše ze zvědavost, ale ve výsledku mě kvalitou svého obrazu a jasem celkem překvapil. Samozřejmě jsem očekával i nějaké zapeklitosti a že jich není málo. 

Myslím si však že i přes zmíněná negativa může projektor skvěle posloužit – třeba dětem, které nemají tak vysoké nároky. Navíc můžete využít třeba streamování z notebooku, čímž obejdete všechny limitace zabudovaného systému.

Zároveň ale nebude asi úplně špatné našetřit a podívat se na některou z dražších alternativ, které kromě funkčního systému nabídnou i lepší zpracování.

Výhody

  • PlusNízká cena
  • PlusObstojný obraz

Nevýhody

  • MínusNeoficiální systém
  • MínusNízká úroveň certifikace Widevine
  • MínusNekvalitní ovladač
  • MínusHlasité chlazení projektoru
Thundeal TD80W
Thundeal TD80W

Nejlevnější projektor

Wanbo T2 Ultra

Značka Wanbo je na různých čínských e-schopech poměrně populární – nabízí desítky různých projektorů v různých cenových hladinách. Model T2 Ultra mě ale zaujal svou poměrně nízkou cenovkou, při které nabídne oficiální systém Android TV.

projektor-wanbo-t2-ultra-10.webp

V porovnání s předchozím projektorem je zde zpracování na úplně jiné úrovni. Projektor má nádherný stojánek, který je robustní, a celkový vzhled i kvalita působí výrazně lépe.

Na přední straně najdete dva senzory, které zajišťují automatické ostření obrazu, takže i když bude projektor nějak nakloněný, sám obraz upraví. Stojan se pak dokáže natáčet v rozmezí 120°, takže podobně jako u předchozího modelu můžete promítat i na strop.

projektor-wanbo-t2-ultra-13.webpprojektor-wanbo-t2-ultra-14.webpprojektor-wanbo-t2-ultra-2.webp

Přibalený ovladač mě už také bavil o něco více, funguje skrze Bluetooth, takže funguje o dost přesněji a rychleji, a také podporuje Google Asistenta s hlasovým zadáváním, což dost zpříjemňuje jakékoli vyhledávání.

Ale to hlavní, projektor už nemá žádný podomácku dělaný systém, ale oficiální Android TV verze 11, který je certifikovaný Googlem. To znamená, že si projektor můžete napárovat i na aplikaci Google TV, čímž si zpřístupníte možnost ovládání přímo ze svého telefonu.

projektor-wanbo-t2-ultra-3.webpprojektor-wanbo-t2-ultra-5.webp

Po stránce obrazu nabízí projektor rozlišení FullHD spolu s jasem 500 ANSI lumenů, tedy nepatrně více, než bylo uváděno u předchozího modelu. Jas tohoto projektoru se mi dokonce zdá o něco lepší, než mají dražší modely.

Podobně jako předchozí projektor jsem i tento nějakou dobu testoval a musím říct, že se mi jeho obraz opravdu líbí. Sice mi v některých chvílích přišlo, že by to chtělo lehce upravit teplotu barev, ale jinak je za mě obraz velmi konkurenceschopný.

projektor-wanbo-t2-ultra-7.webpprojektor-wanbo-t2-ultra-8.webpprojektor-wanbo-t2-ultra-16.webp

Tady se nicméně ukazuje jedna z nevýhod tohoto projektoru, a sice že nenabízí jakékoli možnosti nastavení obrazu.

A k tomu, ačkoli má projektor oficiální Widevine certifikaci úrovně 1, tedy nejvyšší možné zabezpečení, výrobce šetřil na fyzickém čipu, který udává rozlišení spolu s dalším zabezpečením.

projektor-wanbo-t2-ultra-15.webp

Hluboko v nastavení se totiž dozvíte, že projektor nemá plnou certifikaci HDCP proti pirátství, takže jste omezeni na maximální rozlišení 1280x720 pixelů. Samozřejmě toto výrobce nikde neuvádí a nechává to jako překvapení pro zákazníka.

Streamovací platformy vám tedy na projektor nepustí plné FullHD rozlišení a místo toho spadnou na obyčejné HD. Samozřejmě je opět možné toto obejít třeba streamováním z notebooku či externího disku, ale vadí mi, že to výrobce nikde nezmiňuje.

projektor-wanbo-t2-ultra-17.webpprojektor-wanbo-t2-ultra-18.webp

Když však pominu tyto nedostatky, projektor je opravdu skvělý. Obraz je hezký, zpracování je super, a ani nehučí tak moc jako předchozí, což považuji za velké plus.

Videoukázka

Ukázka hlučnosti projektoru

Projektor má i zabudované reproduktory, které sice nenadchnou, ale ani neurazí. Jedná se o takový průměr, který případně vyřešíte externí repro soustavou, kterou můžete připojit skrze 3,5mm Jack nebo Bluetooth.

projektor-wanbo-t2-ultra-11.webp

Za zmínku pak stojí ještě slabší paměť RAM. Systém se mi bohužel pravidelně zasekával, takže se očividně také jedná o oblast, na které se šetřilo.

Celkově je tento projektor za přibližně polovinu ceny projektorů, které si ještě představíme, ale za to nabízí velmi podobný jas i obraz, takže se jedná o skvělý základ.

Kazí ho však onen nedomyšlený software – ten nicméně můžete poměrně snadno vyřešit skrze streamování z jiného zařízení, čímž se tento projektor stává poměrně zajímavou nabídkou.

Výhody

  • PlusKvalitní zpracování
  • PlusAutomatické ostření obrazu
  • PlusHezký obraz
  • PlusDobrý přibalený ovladač

Nevýhody

  • MínusChybějící možnost úpravy obrazu
  • MínusNeúplná certifikace HDCP
  • MínusČasté záseky systému
WANBO T2 Ultra
WANBO T2 Ultra

Projektor se skvělým obrazem

Yaber T2 Plus

Dalším projektorem v našem výběru je Yaber T2 Plus, který kategorii přenosných projektorů posouvá zase o úroveň výš. Má hezké prémiové zpracování, čemuž nasvědčuje i část projektoru pokrytá látkou, a navíc má i praktický kryt pro ochranu čočky.

projektor-yaber-t2-plus-30.webpprojektor-yaber-t2-plus-2.webpprojektor-yaber-t2-plus-1.webp

Na projektoru sice nenajdete stojan, ale za to má praktický úchyt, který se dá otočit až dolů a projektor tak nadzvednout. 

V porovnání s předchozími projektory je pak velký rozdíl ve výbavě – jedná se o první projektor z našeho výběru, který má zabudovanou baterii. Ta, dle mého testování, vydrží přibližně dvě hodiny provozu, takže stihnete zhlédnout jeden celý film.

projektor-yaber-t2-plus-4.webp

Na projektoru také najdete logo JBL. To se postaralo o velmi hlasité a prostorové reproduktory, které nádherně zaplní celou místnost.

Potěší i ethernetový port, se kterým se v našem výběru setkáváme poprvé. Předchozí projektory totiž fungovaly čistě na bázi Wi-Fi, která se ale čas od času může zasekávat, takže možnost spolehlivého připojení je za mě skvělá.

projektor-yaber-t2-plus-7.webpprojektor-yaber-t2-plus-8.webp

Je však poměrně zajímavé, že přímo z výroby přichází projektor s naprosto základním systémem. Nemá jakýkoli propracovaný obchod s aplikacemi, ale na druhou stranu umožňuje přehrávat fotky a videa z lokálního USB úložiště nebo třeba propojení kancelářského balíku WPS Office pro ukázku dokumentů a prezentací.

Na horní straně projektoru najdete NFC čip, který vám, po přiložení telefonu, automaticky spustí aplikaci projektoru, pomocí které si můžete nahradit fyzický ovladač. Samotný projektor má navíc zabudovanou paměť, do které si můžete nahrát fotky a videa.

Přes aplikaci také můžete zrcadlit obrazovku svého telefonu a nechybí ani plnohodnotná podpora AirPlay a Chromecastu.

projektor-yaber-t2-plus-13.webpprojektor-yaber-t2-plus-10.webpprojektor-yaber-t2-plus-12.webp

Překvapením ale je, že kromě tohoto základního systému, který najdete přímo v projektoru, dostanete v balení ještě samostatný Android TV dongle. Jedná se o jednoduchou krabičku, která obsahuje už oficiální Google TV systém a rozšíří vám funkce projektoru.

Dongle má i vysokou úroveň zabezpečení, takže se nemusíte bát, že byste byli při streamování obsahu jakkoli omezováni.

projektor-yaber-t2-plus-16.webp

Co mi ale přišlo opravdu parádní je, že výrobce k donglu dodává 90° adaptér. Díky tomu vám dongle nijak nepřekáží a je krásně schovaný za projektorem.

Příjemný bonus je rovněž to, že se dongle dokáže napájet přímo přes HDMI konektor, takže nemusíte řešit jakékoli další kabely. A pokud byste chtěli, můžete tento šikovný Android TV dongle využít i k vaší vlastní televizi, což je za mě krásná přidaná hodnota tohoto projektoru.

asne-levne-projektory-marketingove-triky-a-nekale-praktiky-14-33-screenshot.webpprojektor-yaber-t2-plus-19.webp

Jaká je ale kvalita obrazu? Tento projektor, stejně jako předchozí, přináší nativní FullHD rozlišení při 60 Hz a je certifikovaný pro 450 ANSI lumenů. Po dlouhodobém testování ale můžu říct, že nemá tak hezký obraz a barvy, jako měl projektor Wanbo.

Projektor nabízí možnost úpravy obrazu, kterou doporučuji využít – určitě stáhněte ostrost, protože ve výchozím nastavení je obraz neskutečně přeostřený, také bych přidal trochu saturace a upravil teplotu barev na normální. Avšak i po těchto úpravách se mi stále více líbí obraz předchozího projektoru Wanbo.

projektor-yaber-t2-plus-27.webpprojektor-yaber-t2-plus-25.webpprojektor-yaber-t2-plus-23.webp

Navíc ne vždy perfektně funguje třeba ostření a manuální úprava lichoběžníku mi často házela chybu. Oproti předchozím projektorům je rovněž Yaber T2 Plus podstatně větší, takže už není tak přenosný. 

Bohužel také musím říct, že je projektor docela hlučný. Sice má hlasité reproduktory, nejlepší z testovaných modelů, takže hluk dokážou přebít, ale když máte ve filmu tiché pasáže, projektor hučí metr od vás, a to samozřejmě není příjemné.

Videoukázka

Porovnání hlučnosti projektorů

I tento projektor má tedy jisté kompromisy. Zpracování je skvělé, líbí se mi také systém řešený přes dongle, a navíc se jedná o jediný o jediný projektor v našem výběru, který má zabudovanou baterii. Pokud jde ale o to hlavní, tedy obraz, má Yaber T2 Plus ještě jisté mezery.

Výhody

  • PlusPrémiové zpracování
  • PlusZabudovaná baterie
  • PlusKvalitní hlasité reproduktory
  • PlusSkvělý přibalený dongle

Nevýhody

  • MínusHorší obraz
  • MínusProblémy s ostřením
  • MínusHlasité chlazení
YABER T2 PLUS
YABER T2 PLUS

Projektor s baterií

Xiaomi L1 Pro

Na testování jsem si také obstaral naprostou novinku od Xiaomi, na první pohled velmi strohý a jednoduchý projektor, kterému kompletně chybí stojánek – Xiaomi L1 Pro.

projektor-xiaomi-l1-pro-7.webp

Ačkoliv na papíře tento projektor oproti ostatním zaostává, udává jas pouze 400 ANSI lumenů, v praxi mě nepřestával překvapovat.

Při maximálním nastavení totiž právě Xiaomi nabídl suverénně nejsvětlejší obraz, což oceníte jak ve světlých scénách, které se dokážou více rozzářit, tak v tmavších, ve kterých je vidět více detailů, které ostatní projektory někdy ani nedokážou zobrazit.

projektor-xiaomi-l1-pro-2.webpasne-levne-projektory-marketingove-triky-a-nekale-praktiky-16-52-screenshot.webp

Při pozornějším sledování jsou i pleťové odstíny jednotlivých postav nejvěrohodnější na projektoru od Xiaomi a celkově musím říct, že ze všech testovaných modelů má za mě právě tento nejvěrohodnější, a hlavně nejpřesnější barvy.

Projektor je možné ještě detailně upravit, má nejširší možnosti přizpůsobení ze všech zatím představených projektorů. Od 11bodové opravy vyvážení bílé, tuneru barev, tónu kůže, adaptivního ovládání luma, až třeba po precizní úpravu teploty barev.

projektor-xiaomi-l1-pro-3.webp

Ačkoliv jsem si s tímto nastavením zkoušel hodiny hrát, došel jsem k tomu, že výchozí nastavení funguje úplně nejlépe. Po rozbalení se tedy nemusíte starat o jakoukoli dodatečnou úpravu a projektor má sám o sobě velmi hezký obraz.

Obrovskou výhodou také je, že projektor podporuje HDR10. Když si tedy zapnete třeba film na Netflixu s podporou vysokého dynamického rozsahu, platforma to dokáže rozpoznat a automaticky začne streamovat HDR verzi, která zajistí lepší mapování světlosti a odstínů. 

asne-levne-projektory-marketingove-triky-a-nekale-praktiky-18-9-screenshot.webpasne-levne-projektory-marketingove-triky-a-nekale-praktiky-18-15-screenshot.webp

Projektor mi ale přišel skvělý i v dalších aspektech. Například ostření fungovalo neskutečně rychle a spolehlivě, projektor můžete postavit i na šikmo a sám obraz opraví.

Rovněž musím pochválit, že oproti předchozímu projektoru zde perfektně funguje manuální úprava lichoběžníku. A co víc, projektor Xiaomi je nejtišší ze všech představených, a to i při 100% jasu.

Videoukázka

Porovnání hlučnosti projektorů

Stále zde také můžete využívat skvělou aplikaci Google TV, která dokáže simulovat klávesnici, spolu s Chromecastem pro sdílení fotek, videí nebo obrazovky z telefonu. Nicméně AirPlay a Miracast si musíte nahradit třeba aplikací AirCast, protože projektor samotný je nenabízí.

Projektor ale bohužel není kompletně bez kompromisů. Reproduktory jsou slabší, ne tak výrazné jako u předchozího Yaber T2 Plus, a někomu může chybět zabudovaný stojánek, který musíte řešit vlastním stativem či skrze nějaké kreativní řešení.

projektor-xiaomi-l1-pro-1.webpprojektor-xiaomi-l1-pro-12.webpprojektor-xiaomi-l1-pro-11.webp

Do třetice, Xiaomi projektor nemá zabudovanou baterii jako má Yaber T2 Plus. To se sice dá případně řešit třeba , která má 230V zásuvku, čímž získáte klidně i výrazně delší výdrž, ale rozhodně se nejedná o tak praktické řešení. Avšak to hlavní, obraz, má Xiaomi L1 Pro nejlepší.

Výhody

  • PlusKrásný a jasný obraz
  • PlusPodpora HDR10
  • PlusRychlé ostření
  • PlusTichý provoz

Nevýhody

  • MínusChybějící stojánek
  • MínusSlabší reproduktory
XIAOMI L1 PRO
XIAOMI L1 PRO

Projektor s nejlepším obrazem