Xbox Mini Fridge - Úžasná lednice pro hráče? (Recenze)

Jakub Zich Jakub Zich Jakub
Publikace 19.4.2023
Publikace 19.4.2023

V dnešní recenzi si ukážeme Xbox lednici, která je ideálním doplňkem pro každého hráče i geeka. Lednička je kompaktní, takže si ji můžete umístit do svého herního koutku, kde dokonale doladí interiér. Mini Fridge je ve stylu Xbox Series X.

Hlučnost
5/10
Provedení
6,9/10
Prostor
7/10
Chlazení
6,7/10
Cena
8,1/10

Vzhled ledničky

Mini Fridge Xbox se velmi povedla. Na první pohled je opravdu k nerozeznání od Xbox Series X. Lednička je pak o 50 % větší než samotná konzole. Na zadní straně pak můžete najít imitaci nejrůznějších konektorů, kterými disponuje i samotná konzole. Věrohodné provedení tak ledničce rozhodně neschází.

Na horní straně zezadu pak nalezneme napájecí port a také přepínač módů. Vybrat si můžete eko mód, případně výkonný mód. Eko mód není tak hlučný, takže ledničku skoro neslyšíte. To je rozhodně výhoda pro ty, kteří nechtějí být během hraní her rušení.

xbox-mini-fridge-nejlepsi-lednice-pro-hrace-0-54-screenshot.webpxbox-mini-fridge-nejlepsi-lednice-pro-hrace-1-47-screenshot.webpxbox-mini-fridge-nejlepsi-lednice-pro-hrace-1-7-screenshot.webp

Ovládání a skryté funkce

Lednice nabízí několik zajímavých skrytých funkcí, které se vám budou rozhodně líbit. První z nich má na starosti tlačítko, které na běžném Xboxu spouští synchronizaci ovladačů. Po zmáčknutí tlačítka se rozzáří logo Xbox, které najdeme v levém horním rohu přední strany ledničky.

Další tlačítko, které neodmyslitelně k Xboxu patří je tlačítko pro vysunutí disků. Toto tlačítko zase rozzáří horní LED podsvícení, takže lednice seshora svítí zelenou barvou. Podle libosti si tak můžete ledničku nechat rozsvícenou nebo naopak zhasnutou.

xbox-mini-fridge-nejlepsi-lednice-pro-hrace-2-0-screenshot.webp

Vnitřní vybavení ledničky

Ačkoli zvenku lednička nabízí několik podsvícení, v lednici jakékoli světlo chybí. To je trošku škoda, protože například za tmy budete muset použít jiný zdroj světla, abyste na obsah viděli. Alespoň malá LEDka uvnitř by se rozhodně hodila.

Lednička pak disponuje poměrně silnými magnety, takže se nemusíte obávat, že by dveře nedoléhaly. Těsnění je také vcelku robustní. Můžete si tak být jisti, že z lednice nebude unikat chlad, který by zvyšoval spotřebu lednice.

xbox-mini-fridge-nejlepsi-lednice-pro-hrace-7-20-screenshot.webpxbox-mini-fridge-nejlepsi-lednice-pro-hrace-7-6-screenshot.webp

Lednička pro dobíjení telefonu

Ne, neděláme si legraci. Pomocí této ledničky dokážete také nabít svůj telefon. Na přední straně se totiž nachází USB-A port, do kterého můžete jednoduše zasunout nabíječku na telefon nebo na cokoli dalšího, co disponuje USB-A. Jedná se o skvělou vychytávku, která funkčnost miniledničky posouvá do dalších rozměrů.

S rychlostí dobíjení to samozřejmě nebude nejslavnější. Lednice je schopná dodávat 5 V při 2 A, takže telefon dobijí zhruba 9 W. Rozhodně se nejedná o nejrychlejší cestu dobití telefonu, přesto se jedná o velmi zajímavou vychytávku, kterou využije nejeden geek.

xbox-mini-fridge-nejlepsi-lednice-pro-hrace-2-50-screenshot.webp

Výhodou také je, že v balení naleznete zástrčku do autozapalovače. Můžete tak ledničku zapojit také do vašeho auta, což je rozhodně pozitivní zpráva. V případě, že hodně cestujete, můžete Xbox Mini Fridge využít místo klasické autolednice. Záleží ale na tom, kolik potřebujete chladit nápojů nebo snacků.

Hlučnost

Co vás bude jistě zajímat je hlučnost lednice. My se nyní společně podíváme na to, jak moc je lednice hlučná. Eko mód je téměř neslyšný, což hráči ocení. V případě, že zapnete lednici na maximum, hlučnost se rapidně zvýší. Dala by se přirovnat k robotickému vysavači, který jede na nižší režim.

Možná vás zajímá, proč je hluk tak obrovský. Lednice Xbox Mini Fridge totiž nedisponuje klasickým kompresorem, jaký známé z velkých lednic. O chlazení se stará jednoduchý ventilátor a Peltierův článek, což není tak efektivní a ve výsledku hodně hlučné.

Když už zmiňujeme ventilátor, ten je dělaný na celodenní používání. Nemusíte se tak obávat, že byste například každodenním používáním ledničku rozbili. Klidně ji můžete nechat zapnutou na eko mód a užívat si chlazených nápojů, kdykoli se vám zachce.

Hlučnost ledničky

Xbox Mini Fridge - Nejlepší lednice pro hráče?

Možnosti chlazení

S hlučností pak souvisí také možnosti chlazení ledničky. Podle výrobce je lednice schopna dosáhnout o 20 °C menší teploty, než jaká je teplota okolí. V případě že máte v herně, pokoji či pracovně běžně 20° C, v lednici může být teplota teoreticky okolo nuly.

Co se do lednice vejde

Společně bychom se také měli podívat na to, co vše se do lednice reálně vleze, abyste měli představu, kolik snacků můžete v Xbox Mini Fridge uchovávat. Do horní poličky můžete umístit tři tenčí plechovky. Typicky se jedná o 330 ml plechovky Pepsi, Coca-Cola apod.

V případě, že jste milovníkem například Royal Crown Coly, tedy nápojů v plechovkách menších rozměrů, můžete se radovat. Ty se do ledničky vlezou krásně i na výšku a do jedné přihrádky jich můžete naskládat relativně hodně.

Přihrádky jsou vyjímatelné, takže si můžete vnitřek ledničky přizpůsobit. Samozřejmě, že když poličku vyjmete, vznikne sice prostor na větší plechovku nebo plastovou lahev. Nakonec ale bude prostoru mnohem méně.

Ve dveřích lednice najdete další úložný prostor, kam se vejdou tyčinky a jiné snacky. Tyto přihrádky jsou dělané na maximálně pár tyčinek v lednici.

xbox-mini-fridge-nejlepsi-lednice-pro-hrace-3-39-screenshot.webpxbox-mini-fridge-nejlepsi-lednice-pro-hrace-5-13-screenshot.webpxbox-mini-fridge-nejlepsi-lednice-pro-hrace-6-46-screenshot.webp

Testování eko módu

Abychom vám přinesli opravdu užitečnou recenzi, zkusili jsme lednici zapnout a nechat běžet celou noc. Zatímco v místnosti bylo okolo 21 °C, lednička ochladila svou vnitřní teplotu na průměrných 6,5 °C. To je pro nápoje rozhodně dostačující. Nemusíte se tak obávat, že by ventilátor nebyl schopný nápoje nebo snacky dostatečně ochladit.

Spodní část ledničky byla o něco teplejší, zde jsme naměřili hodnotu přes 10 °C. Je to dáno především tím, že ventilátor je umístěn na horní straně lednice, takže horní poličky budou mít chladnější teplotu než spodní.

xbox-mini-fridge-nejlepsi-lednice-pro-hrace-7-57-screenshot.webpxbox-mini-fridge-nejlepsi-lednice-pro-hrace-7-59-screenshot.webpxbox-mini-fridge-nejlepsi-lednice-pro-hrace-8-1-screenshot.webp

Spotřeba lednice

Určitě vás zajímá, kolik lednička v eko módu sežere elektrické energie. Při eko módu byla spotřeba okolo 45 W, při maximálním výkonu si lednička vzala 47 W. Ve spotřebě se tak módy příliš neliší, v hlučnosti je to ale hodně poznat.

xbox-mini-fridge-nejlepsi-lednice-pro-hrace-8-13-screenshot.webpxbox-mini-fridge-nejlepsi-lednice-pro-hrace-8-7-screenshot.webp

Závěrečné hodnocení

Xbox Mini Fridge je rozhodně zajímavá lednička, která herní koutek obohatí. Hlučnost v eko módu není tak hrozná, takže ledničku můžete mít zapnutou celou dobu, aniž by vás významným způsobem rušila. Do lednice se vejde celkem 12 plechovek, což je na jedno herní odpoledne určitě dostačující.

Těší mě, že nápad Xbox Mini lednice neskončil jen marketingovým příspěvkem, ale funkčním a plnohodnotným produktem. Hráče nadchne také několik užitečných vychytávek na lednici, které jsou dělané přesně pro hráče.

Výhody

  • Plus Dostatečný prostor pro plechovky a snacky
  • Plus Dva různé režimy hlučnosti
  • Plus Totožný vzhled Xboxu
  • Plus Tlačítka skrývají zajímavé funkce
  • Plus Poslouží také jako lednička do auta

Nevýhody

  • Mínus Vcelku vysoká elektrická spotřeba
  • Mínus Vyšší hlučnost při výkonném módu
Hlučnost
5/10
Provedení
6,9/10
Prostor
7/10
Chlazení
6,7/10
Cena
8,1/10