Nejlepší powerbanky na trhu 2024 Nejlepší powerbanky na trhu 2024

Nejlepší powerbanky na trhu 2024

Honza MalýHonza Malý
Honza | Upraveno 12.9.2024 Informace

V tomto článku vám popíši své dojmy a výsledky testování powerbank, které jsem prováděl posledních šest měsíců. Pro přehlednost jsem pro vás powerbanky rozdělil do několika kategorií podle jejich využití.

Pokud se tedy zrovna díváte po nějaké powerbance, stačí zaskočit do některé z kategorií, kde vám dále řeknu o konkrétních modelech a o tom, jak každá powerbanka dopadla v mých testech.

Do kapsyDo kapsy
Kapacita
10 000 mAh
Nabíjecí výkon
33 W
Hmotnost
193 g
Střední cestaStřední cesta
Kapacita
20 000 mAh
Nabíjecí výkon
50 W
Hmotnost
441 g
VýkonVýkon
Kapacita
20 000 mAh
Nabíjecí výkon
130 W
Hmotnost
389 g
MagsafeMagsafe
Kapacita
10 000 mAh
Nabíjecí výkon
27 W
Hmotnost
252 g

Nejlepší powerbanky do 10 000 mAh

Začínáme u powerbank, které mají kapacitu do 10 000 mAh. Tyto powerbanky jsou svými rozměry zpravidla malé, takže jsou ideální pro každodenní nošení či na kratší výlety. Pro představu, powerbanka se skutečnou kapacitou 10 000 mAh dokáže dobít iPhone 15 Pro Max či Galaxy S24 Ultra přibližně dvakrát. To sice není moc, ale je to naprosto dostačující jako jistota pro případ nouze.

AlzaPower Garnet 10 000 mAh

Rovnou začínáme mým favoritem – powerbankou Garnet od privátní značky AlzaPower s udávanou kapacitou přesných 10 000 mAh. Powerbanky od Alzy se obecně v mých žebříčcích a testech umisťují vysoko. Mají skvělý poměr ceny a výkonu, dobrou účinnost, a i podporu spousty rychlonabíjecích protokolů, přičemž ani tato powerbanka není výjimkou.

nejlepsi-powerbanky-v3-1-42-screenshot.webpnejlepsi-powerbanky-v3-2-0-screenshot.webpnejlepsi-powerbanky-v3-1-54-screenshot.webp

Powerbanka Garnet se mi zalíbila svou tenkostí, díky čemuž nijak nepřekáží v batohu a je hezky kompaktní. K tomu se přidávají další dobré věci jako zabudovaný displej, který ukazuje přesný stav nabití, a zelená ikonka, která signalizuje využití rychlodobíjení.

Tato powerbanka se také konečně, oproti jiným Alza powerbankám, zbavila zastaralého microUSB konektoru – nabízí dvě USB-C a jedno USB-A. To je za mě vítaná změna, jelikož si myslím, že v dnešní době už je microUSB zbytečné, a spíše oceňuji více moderních konektorů.

Nabíjecí výkon powerbanky je 22 W, což není moc, ale pro nabíjení telefonu a další elektroniky to bohatě stačí. Samozřejmostí je i možnost dobíjení dvou zařízení naráz.

nejlepsi-powerbanky-v3-2-8-screenshot.webpnejlepsi-powerbanky-v3-2-52-screenshot.webp

Tuto powerbanku mohu doporučit, má hezké tenké tělo s hrubším matným povrchem, takže se nezašpiní tak rychle jako ostatní powerbanky. Také má podporu spousty rychlodobíjecích protokolů, včetně klíčového Power Delivery PPS, které dnes využívá většina telefonů. Jediné, co zamrzí, je horší účinnost powerbanky při 18W dobíjení, které mnoho telefonů používá při 9 V a 2 A.

PPS protokol

PPS je funkce protokolu PD 3.0, která umožňuje nabíječce dodávat přesné napětí a proud podle potřeb zařízení. To zajišťuje efektivnější nabíjení a minimalizuje zahřívání telefonu.

Oproti tomu třeba powerbanka od Xiaomi si drží dobrou účinnost jak v nízkém výkonu, tak potom právě i ve vyšším. S Garnetem ale špatně neuděláte, obzvláště když jsou různé akce na Alze, kdy se dá sehnat za opravdu hezkou cenu. Nicméně si dále zmíníme možné alternativy.

Výhody

  • PlusPodpora rychlonabíjecích protokolů
  • PlusKompaktní rozměry
  • PlusMatný povrch

Nevýhody

  • MínusSnížená účinnost při nabíjení 18 W
AlzaPower Garnet
AlzaPower Garnet

Malá powerbanka s displejem

Xiaomi Power Bank 3

Mým druhým favoritem je Xiaomi Power Bank, která má opět kapacitu 10 000 mAh, ale tentokrát i lepší účinnost. Výkon má zcela identický jako AlzaPower Garnet, tedy 22 W, avšak zvládá nabíjet dokonce tři zařízení zároveň skrze dvě USB-A a jedno USB-C. Pro nabíjení bych zde doporučil zejména USB-C, které podporuje protokol Power Delivery PPS, což u levných powerbank nebývá samozřejmostí.

nejlepsi-powerbanky-v3-3-19-screenshot.webpnejlepsi-powerbanky-v3-3-30-screenshot.webpnejlepsi-powerbanky-v3-3-49-screenshot.webp

Oproti předchozí powerbance AlzaPower přichází však tato o kompaktnost – je nepatrně větší, těžší a k tomu podporuje méně rychlodobíjecích protokolů. Také zpracování je za mě lépe udělané u powerbanky od Alzy.

nejlepsi-powerbanky-v3-3-40-screenshot.webp

Tuto Powerbanku bych volil pouze v případě, že chcete stovku, dvě ušetřit a zároveň za své peníze dostat více kapacity, jelikož tato powerbanka má celkově vyšší účinnost. Na druhsaou stranu jí chybí i zabudovaný displej, který dokáže ukázat přesný stav nabití, a spolu s tím i ikonka rychlého nabíjení.

Výhody

  • PlusVyšší účinnost

Nevýhody

  • MínusVyšší hmotnost a větší rozměry
  • MínusMéně podporovaných rychlodobíjecích protokolů
  • MínusAbsence stavového displeje
Xiaomi Power Bank 3
Xiaomi Power Bank 3

Powerbanka s vysokou účinností

Xiaomi Pocket Edition Pro

Xiaomi Pocket Edition je momentálně moje nejoblíbenější powerbanka, kterou s sebou nosím v batohu, pro což mám dva důvody. Je nádherně kompaktní, sice nemá tenký profil jako AlzaPower Garnet, ale objemem je opravdu maličká. Navíc váží pouze 200 gramů, takže je jednou z nejlehčích powerbank, které jsem testoval.

xiaomi-mini-4.webpxiaomi-mini-6.webpxiaomi-mini-5.webp

Aby toho nebylo málo, má tato powerbanka nadprůměrný nabíjecí výkon 33 W. To u powerbank s kapacitou 10 000 mAh není vůbec standardem. Většinou najdete pouze 18 W či 22 W jako u předchozích uvedených. Díky vyššímu výkonu můžete tuto powerbanku použít i pro nabíjení notebooku, a to jen tak ledajaká malá powerbanka nezvládne.

xiaomi-mini-2.webp

Opět podporuje spoustu rychlodobíjecích protokolů, včetně MediaTek Pump Express, Power Delivery PPS, protokolů pro Apple, Samsung a další značky. Powerbanka vám dobije telefon přibližně dvakrát, a pokud byste s ní chtěli dobít třeba M1 MacBook Air, dobije ho přibližně o 65 %, což se může v nouzi hodit.

Ačkoli tato powerbanka v mém testování účinnosti nepatří ke špičce, je spíše takovým zlatým středem, chci vám ji doporučit ze všech nejvíce. Jejími největšími přednostmi je ono rychlé nabíjení – Samsungy dnes už umí 45 W, Nothing taky 45 W, iPhone 27 W, a tak bych mohl pokračovat dál, takže z této powerbanky vytěží většina uživatelů naprosté maximum.

xiaomi-mini-3.webp

Za mě je jen škoda, že nemá zabudovaný displej. Naleznete zde pouze čtyři jednoduché LEDky pro signalizaci stavu nabití. A také jen dva konektory – jedno USB-C a jedno USB-A. To si ale myslím, že většině bude dostačovat.

Výhody

  • PlusKompaktní rozměry, nízká hmotnost
  • PlusVysoký nabíjecí výkon 33 W (možnost dobíjet i notebooky)
  • PlusObrovská podpora rychlonabíjecích protokolů

Nevýhody

  • MínusNižší účinnost
  • MínusAbsence stavového displeje
Xiaomi Pocket Edition Pro
Xiaomi Pocket Edition Pro

Nejlepší kompaktní powerbanka

Videorecenze

Jaké powerbanky jsou aktuálně nejlepší?

Nejlepší powerbanky do 20 000 mAh

Nyní přichází na řadu powerbanky s kapacitou 20 000 mAh. Ty už jsou objemnější a těžší, takže nejsou až tak přenosné. Hodí se však třeba pro kempování, kdy potřebujete telefon dobíjet víckrát či dobíjet několik telefonů.

Redmi 18 W Fast Charge

Suverénně nejlepší powerbanka, co se poměru ceny a kapacity týče, je tento model od značky Redmi. Nejedná se nijak o dechberoucí powerbanku po stránce výkonu či funkcí, ale zcela exceluje v jedné věci, a to v ceně za 1000 mAh. Zde si powerbanka Redmi drží nádhernou cenu 35 Kč za 1000 mAh, takže za své peníze dostanete opravdu hodně muziky.

nejlepsi-powerbanky-v3-6-9-screenshot.webpnejlepsi-powerbanky-v3-6-55-screenshot.webpnejlepsi-powerbanky-v3-6-12-screenshot.webp

Powerbanka je poměrně hezky zpracovaná, chválím u ní černý matný povrch, na kterém neulpívá tolik nečistot. Má dohromady čtyři konektory – jedno zastaralé microUSB, dvě USB-A a jedno USB-C, u něj ale pozor slouží pouze pro nabíjení powerbanky, nelze ho použít pro dobíjení ostatních zařízení.

nejlepsi-powerbanky-v3-6-30-screenshot.webp

V mém testu účinnosti se tato powerbanka umístila na předních příčkách, takže to je i důvod, proč jsem ji přidal do tohoto výběru. Ostatní výbava ale potom příliš nenadchne.

Výkon 18 W je už dnes opravdu slabota, samotná powerbanka se dobíjí hodně pomalu a nenalezneme zde ani displej pro zobrazení stavu nabití. Pokud vám však tato negativa nevadí, tato Redmi powerbanka je v poměru ceny a kapacity opravdu bezkonkurenční.

Výhody

  • PlusNejlepší poměr ceny a kapacity
  • PlusDobrá konektorová výbava

Nevýhody

  • MínusUSB-C slouží pouze pro dobíjení powerbanky
  • MínusSlabý výkon 18 W
  • MínusPomalé nabíjení powerbanky
  • MínusAbsence stavového displeje
Xiaomi Redmi 18W Fast Charge
Xiaomi Redmi 18W Fast Charge

Nejvýhodnější powerbanka

AlzaPower Metal 20 000 mAh

Jako další tu máme powerbanku od Alzy. Opět se jedná o stejnou kapacitu 20 000 mAh, ale už s trochu vyšší cenou.

AlzaPower Metal je celkem sympatická a dobře zpracovaná powerbanka. Použitý materiál je kov, jak název napovídá, a působí robustně. V žebříčku účinnosti se nachází těsně pod powerbankou Redmi, takže v tomto ohledu je na tom výborně.

nejlepsi-powerbanky-v3-7-5-screenshot.webpnejlepsi-powerbanky-v3-7-3-screenshot-1.webpnejlepsi-powerbanky-v3-7-11-screenshot.webp

Ačkoliv má stejně nízký výkon 18 W, USB-C konektor, který se nachází vedle dvou USB-A a microUSB portu, podporuje rychlodobíjecí protokol Power Delivery, což je klíčové pro rychlé nabíjení moderních telefonů. Bohužel zde není Power Delivery ve verzi PPS, která umožňuje přesnější kontrolu nad dobíjením pro telefon, čímž se šetří baterie telefonu a zároveň je zajištěna lepší kompatibilita.

Powerbanka AlzaPower Metal patří za mě k těm nejlepším powerbankám na trhu v kategorii 20 000 mAh. Hezké zpracování, výborná účinnost a také spousta rychlodobíjecích protokolů ji dělá hodně zajímavou. Osobně se mi však více zamlouvá jiná powerbanka od Alzy, kterou si ještě představíme.

Výhody

  • PlusDobrá účinnost
  • PlusZajímavé zpracování
  • PlusUSB-C s podporou Power Delivery

Nevýhody

  • MínusPower Delivery bez PPS
  • MínusAbsence displeje
AlzaPower Metal
AlzaPower Metal

Skvělá robustní powerbanka

AlzaPower Parade 20 000 mAh

Toto je v podstatě vylepšená a modernější verze předchozí powerbanky, která má pár výhod navíc. Má vyšší výkon, z 18 W jsme se zde posunuli na 22 W, což není příliš velký rozdíl, ale hodí se to, protože tato powerbanka dokáže nabíjet až tři zařízení zároveň.

Dále řeší hlavní neduh powerbanky AlzaPower Metal – přináší protokol Power Delivery ve verzi PPS, a to velmi chválím. Ne každá powerbanka v této cenové hladině to nabízí, což jsme si potvrdili ukázanými příklady.

nejlepsi-powerbanky-v3-7-39-screenshot.webpnejlepsi-powerbanky-v3-8-10-screenshot.webpnejlepsi-powerbanky-v3-7-57-screenshot.webp

Kromě toho má tato powerbanka zajímavý matný povrch s hrubší texturou, oproti kovovému materiálu předchůdce, takže lépe odolává nečistotám.

Na horní straně powerbanky najdete i zabudovaný displej, který ukazuje přesný stav nabití baterie, skvělá věc. A stejně jako u AlzaPower Garnet zde nacházíme zelenou ikonku, která signalizuje používání rychlého nabíjení. Bohužel je displej, kvůli nízkému jasu, dobře čitelný pouze uvnitř budov, venku ho skoro nepřečtete.

Konektorová výbava je zde bohatá, akorát bych dal pryč zastaralé microUSB a nahradil ho dalším USB-C. Toto microUSB navíc slouží pouze k dobíjení powerbanky, takže jeho zahrnutí naprosto nechápu. Nicméně jedno USB-C a dvě USB-A jsou za mě zcela dostačující.

nejlepsi-powerbanky-v3-7-41-screenshot.webp

Z hlediska účinnosti se už bavíme o trochu horších hodnotách než u AlzaPower Metal, to však powerbanka kompenzuje, již zmíněným, vyšším výkonem a lepší protokolovou výbavou.

Za mě je toto skvělá cenově dostupná powerbanka s kapacitou 20 000 mAh, která je naprosto ideální pro nabíjení vašeho telefonu a další elektroniky. Dokonce s ní zvládnete, díky protokolu Power Delivery, dobít i MacBook Air.

Výhody

  • PlusVyšší výkon 22 W
  • PlusUSB-C s Power Delivery PPS
  • PlusMatný povrch
  • PlusZabudovaný displej

Nevýhody

  • MínusNižší účinnost
  • MínusHorší čitelnost displeje
AlzaPower Parade
AlzaPower Parade

Nejlepší 20 000mAh powerbanka

Nejlepší powerbanky Magsafe

Nyní se podíváme na powerbanky s označením Magsafe, tedy bezdrátové powerbanky, které mají navíc magnety pro zvýšenou efektivitu nabíjení. Ideální kompatibilita je s telefony iPhone řady 12 a novějšími, případně s telefony Android, pokud si zakoupíte vhodné pouzdro, které má Magsafe magnety.

nejlepsi-powerbanky-v3-9-6-screenshot.webp

Paradoxně fungují Magsafe powerbanky lépe na telefonech s Androidem, Apple totiž bezdrátové nabíjení omezuje pouze na 7,5 W, pokud si tedy výrobce nekoupí certifikaci Made for Magsafe od Applu, což však téměř nikdo nedělá.

Na Androidu tedy dostáváte vyšší rychlost nabíjení, konkrétně 15 W, ale ukážeme si i jednu powerbanku od Ankeru, která i pro iPhony přináší rychlé Magsafe nabíjení.

Anker 633 Magnetic Wireless Power Bank

Tou powerbankou je tato od Ankeru s novým Qi 2 bezdrátovým nabíjením. Jedná se o protokol, který do budoucna uvidíme čím dál častěji jak na straně powerbank a nabíječek, tak telefonů.

nejlepsi-powerbanky-v3-15-12-screenshot.webpnejlepsi-powerbanky-v3-14-51-screenshot.webpnejlepsi-powerbanky-v3-15-28-screenshot.webp

Powerbanka samotná je nádherně zpracovaná, jedna ze stran, která vám vždy přilne k telefonu, je příjemně pogumovaná a celá powerbanka je poměrně tenká. Mezi nadstandard patří stojánek, který se vám bude hodit v případě, že svůj telefon chcete nabíjet, a přitom třeba sledovat nějaké YouTube video. 

Skvělým doplňkem je pak zabudovaný displej, který je jasný, ukazuje přesný stav nabití baterie, a dokonce i čas, jak dlouho ještě vydrží nabíjet či naopak, za jak dlouho se nabije.

nejlepsi-powerbanky-v3-15-56-screenshot.webpnejlepsi-powerbanky-v3-15-45-screenshot.webpnejlepsi-powerbanky-v3-15-41-screenshot.webp

Powerbanka má kapacitu 10 000 mAh a nabíjecí výkon 27 W, což je velmi pěkné. Zároveň powerbanka podporuje Power Delivery protokol na USB-C, takže i skrze kabel můžete své telefony nabíjet rychle. A poté tu je ono 15W bezdrátové nabíjení pomocí Qi 2 protokolu. Pokud by vás zajímala jeho kompatibilita, iPhony řady 12 potichu dostaly podporu Qi 2 a i všechny novější modely jej podporují.

V případě Android telefonů vám bude u většiny fungovat 15W nabíjení, ale už vám s nejvyšší pravděpodobností nebude fungovat hlavní výhoda, kterou Qi 2 přineslo, a sice magnety pro efektivnější nabíjení. Pro to budete buď muset mít speciální pouzdro nebo musíte počkat na nové telefony, které přijdou s podporou Qi 2 protokolu.

nejlepsi-powerbanky-v3-16-7-screenshot.webp

Čekal jsem, že při mém testování přeci jen najdu na powerbance nějaké negativum, ale i v testu zahřívání mě překvapila. Při nabíjení se drží na zcela přijatelných 36 °C, což je velký rozdíl oproti Epico powerbankám, které si ještě představíme. Ty dosahují teplot až 47 °C, takže v porovnání s nimi je tato ledově chladná.

anker-633-teplota.webp

Za mě je tato Anker powerbanka jednou z nejlepších, kterou si aktuálně pro iPhone a případně budoucí Android telefony můžete koupit. Je promyšlená, dokonce umí i propouštění během nabíjení – po dlouhém výletě ji můžete nechat dobíjet, položit na ní telefon a obě zařízení se vám budou nabíjet naráz.

Nabíjení s magnety je také super. Když chodíte po městě, je opravdu příjemné mít jen magneticky upevněnou powerbanku a nemuset řešit jakýkoli kabel. K tomu se přidává fakt, že Anker powerbanka je nejrychlejší v bezdrátovém nabíjení oproti ostatním powerbankám, které nemají certifikaci od Applu.

nejlepsi-powerbanky-v3-15-16-screenshot.webp

Jedinou nevýhodou této powerbanky je, že je dražší. Vyjde na něco málo přes 2000 Kč (80 euro). Anker si zde dal prémiovou cenu za to, že přinesl úplně první Qi 2 powerbanku, a je tedy jen na vás, zda si připlatíte, nebo sáhnete po některé z levnějších alternativ, které si ještě ukážeme.

Výhody

  • PlusPodpora Qi 2 nabíjení
  • PlusNádherné zpracování
  • PlusZabudovaný stojánek
  • Plus15W bezdrátové nabíjení pro iPhone
  • PlusNabíjení pomocí propouštění
  • PlusZabudovaný displej

Nevýhody

  • MínusVyšší cena
Anker 633 Magnetic
Anker 633 Magnetic

Nejlepší Magsafe powerbanka

Promate Power Mag-Duo

Na řadu přichází powerbanka značky Promate, která má oproti předchozí powerbance Anker pár výhod, ale i pár nevýhod.

Přestože má stejnou kapacitu 10 000 mAh, je výrazně menší. K tomu má uvnitř sebe magnetický kruh Magsafe a puk pro nabíjení Apple Watch s výkonem 3 W.

nejlepsi-powerbanky-v3-9-55-screenshot.webpnejlepsi-powerbanky-v3-10-15-screenshot.webpnejlepsi-powerbanky-v3-10-3-screenshot.webp

Může se tak jednat o ideální powerbanku pro kombinaci iPhonu a Apple hodinek, díky čemuž s sebou nebudete muset nosit dodatečné kabely. Oproti Anker má tato powerbanka také pokročilejší PPS Power Delivery protokol a nabízí skvělou účinnost okolo 90 %.

Na druhou stranu má ale i několik nevýhod. Chybí jí praktický stojánek, neumí při dobíjení propouštěním nabíjet další zařízení a chybí i zabudovaný displej. Místo něho tu nalezneme pouze 5 stavových LEDek.

Z mého testování je navíc Power Mag-duo úplně nejpomalejší Magsafe powerbankou, kterou jsem testoval. V podstatě ani nezvládá udržet výkon 7,5 W. Myslím si, že to je způsobeno především špatným doléháním telefonu na povrch powerbanky, mezi telefonem a powerbankou je totiž při nabíjení poměrně velká mezera.

nejlepsi-powerbanky-v3-10-15-screenshot.webp

Za mě je Power Mag-Duo hezká powerbanka, která je levnější, přináší i nabíjení chytrých hodinek Apple Watch, ale bohužel pro iPhony nabízí pouze pomalé nabíjení, kvůli chybějící Magsafe certifikaci. A to i přesto, že výrobce v popisu samotné powerbanky uvádí 15W Magsafe nabíjení. To je za mě celkem škoda, protože jinak bych tuto powerbanku doporučil bez jakéhokoli zaváhání, ale takto má jistá omezení.

Výhody

  • PlusMagnetický puk pro Apple Watch
  • PlusProtokol PPS Power Delivery
  • PlusDobrá účinnost

Nevýhody

  • MínusAbsence displeje
  • MínusPomalé bezdrátové nabíjení
PROMATE PowerMag-Duo
PROMATE PowerMag-Duo

Powerbanka s 2v1 bezdrátovým dobíjením

Promate RoverPack

Od značky Promate jsem testoval ještě jednu netradiční powerbanku s označením RoverPack. Je to powerbanka, ze které lze udělat hezký nabíjecí stojánek k vašemu pracovnímu stolu.

Do stojánku se pak samotná powerbanka zasazuje, čímž se dobíjí skrze šest pinů a zároveň slouží pro Magsafe nabíjení vašeho telefonu. Když odcházíte, telefon jednoduše ze stojánku i s powerbankou odejmete a stále nabíjíte.

nejlepsi-powerbanky-v3-10-26-screenshot.webpnejlepsi-powerbanky-v3-11-1-screenshot.webpnejlepsi-powerbanky-v3-10-54-screenshot.webp

Stojánek má pak dole na podstavci nabíjení 5 W pro Apple Watch nebo iPhony, vzadu najdeme USB-C konektor, do kterého lze zapojit adaptér pro nabíjení Apple Watch, který je součástí balení, a ještě se na zadní straně nachází jeden USB-A konektor, pro drátové nabíjení další elektroniky. Je to tedy neskutečně praktický balíček, který mě hodně bavilo testovat.

Ani samotná powerbanka rozhodně není k zahození. Má kapacitu 10 000 mAh, je hezky zpracovaná, má zabudovaný displej s přesným ukazatelem stavu baterky, podporuje Power Delivery PPS protokol skrze USB-C a u USB-A nabízí protokol Quick Charge, který zajišťuje skvělou kompatibilitu pro nabíjení s dalšími telefony.

V samotné powerbance se nachází další praktický stojánek, díky kterému si můžete powerbanku opřít a počas nabíjení se třeba dívat na YouTube videa.

nejlepsi-powerbanky-v3-10-44-screenshot.webp

Bohužel se zde opakuje stejný neduh jako u předchozí Promate powerbanky, a sice že chybí certifikace Made for Magsafe, a tím pádem tedy 15W Magsafe nabíjení, které je i vyznačené uprostřed nabíjecího puku, funguje jenom s Android telefony. IPhony pak spadnou jen na poloviční rychlost 7,5 W.

Přesto se jedná o velmi zajímavou kombinaci powerbanky a nabíječky pro až čtyři různé zařízení zároveň, nicméně si za to výrobce účtuje vyšší cenu.

Výhody

  • PlusPraktická kombinace se stojánkem
  • PlusPodpora Power Delivery PPS a Quick Charge
  • PlusZabudovaný stojánek v powerbance

Nevýhody

  • MínusVysoká cena
  • MínusChybějící Magsafe certifikace
PROMATE RoverPack Station
PROMATE RoverPack Station

Powerbanka se stojánkem

Epico Magsafe 4200 mAh

Tato miniaturní powerbanka Epico kapacitou 4200 mAh je jednou z nejpraktičtějších Magsafe powerbank, protože je opravdu maličká a jednoduše se schová i do kapsy u kalhot. Když půjdete třeba na večerní párty a nestihnete si doma telefon dobít, můžete si vzít tuto prťavou powerbanku a nebude vám nijak překážet.

nejlepsi-powerbanky-v3-11-54-screenshot.webpdsc05370.webpdsc05371.webp

V základu podporuje 15W Magsafe nabíjení, ale opět zde chybí certifikace Made for Magsafe, a tedy toto rychlejší nabíjení funguje pouze s Android telefony. U iPhonu opět padá nabíjecí výkon na pouhých 7,5 W. Sekundárně má potom powerbanka USB-C s výkonem 12 W, což není moc, ale můžete si díky tomu dobít i další zařízení, třeba bezdrátová sluchátka.

Váš iPhone dobije tato mini powerbanka přibližně jednou, takže se jedná spíše o takovou jednorázovku, kterou večer využijete a poté ji musíte opět dobít. Při Magsafe nabíjení oceníte čtyři gumové nožičky, které zajištují lepší přilnavost. Škoda, že povrch není pogumovaný celý, pak by držela ještě lépe.

epico-mini-heat.webp

Zpracování, kompaktnost i praktičnost této powerbanky je skvělá. Během testování mě však zamrzelo, že se powerbanka hodně zahřívá, čímž zahřívá i váš telefon, a to mu rozhodně neprospívá. Vzhledem k velikosti se to ale dá z části pochopit.

Výhody

  • PlusVelmi malé rozměry
  • PlusSkvělé zpracování

Nevýhody

  • MínusChybějící Magsafe certifikace
  • MínusNadměrné zahřívání
Epico Magsafe 4200mAh
Epico Magsafe 4200mAh

Miniaturní powerbanka

Epico Aluminium

Tato powerbanka od společnosti Epico je, vzhledem ke své kapacitě 10 000 mAh, neobvykle kompaktní a získává si mou přízeň i velmi dobrým umístěním Magsafe magnetu. Výrobce ho umístil úplně nahoru, takže nejenom u iPhonů ale i dalších Android telefonů nebude jakýkoli problém s vystouplými fotoaparáty. To je hezký detail, na který ne každý výrobce myslí.

nejlepsi-powerbanky-v3-12-20-screenshot.webpnejlepsi-powerbanky-v3-12-23-screenshot.webpnejlepsi-powerbanky-v3-12-28-screenshot.webp

Účinnost této powerbanky je výborná a také podporuje všechny moderní rychlodobíjecí protokoly. Skrze Magsafe zvládá dobíjet výkonem 15 W, ale opět nemá Apple certifikaci, a u iPhonů tedy využijete pouze 7,5 W. Drátově pak můžete dobíjet skrze USB-C výkonem 20 W či USB-A konektorem s výkonem 22 W.

Tato powerbanka, obdobně jako ta od Anker, umí nabíjet pomocí propouštění. V praxi můžete tedy powerbanku dobíjet třeba skrze USB-C a zároveň si pomocí ní bezdrátově dobíjet telefon.

dsc05382.webp

Hlavním negativem této powerbanky je ovšem to, že se, podobně jako předchozí Epico Mini powerbanka, poměrně dost zahřívá. Naměřil jsem teploty okolo 42 °C, zatímco ostatní powerbanky s lepším rozvodem tepla mívají okolo 35 až 36 stupňů. Při použití venku budou rozdíly ještě větší.

Druhou nevýhodou pak je, že displej, který ukazuje přesný stav nabití powerbanky, nepatří zrovna mezi nejčitelnější.

epico-aluminum-heat.webpdsc05387.webpdsc05385.webp

Celkově hodnotím Epico Aluminium pozitivně, ale vzhledem k její ceně mi nepřijde tak lákavá, když ani nemá certifikaci Magsafe, a ještě se dost zahřívá. Má ale krásné hliníkové zpracování, dva USB výstupy, a vzhledem k celkem dobré kompaktnosti, i vysokou kapacitu.

Výhody

  • PlusMalé rozměry
  • PlusDobré umístění Magsafe magnetu
  • PlusNabíjení pomocí propouštění

Nevýhody

  • MínusChybějící Magsafe certifikace
  • MínusNadměrné zahřívání
  • MínusHorší čitelnost displeje
Epico Mag+ Aluminium
Epico Mag+ Aluminium

Malá powerbanka s vyšší kapacitou

Swissten s kabelem

Máme zde další netradiční Magsafe powerbanku, tentokrát od společnosti Swissten. Je zajímavá v tom, že má v sobě zabudované dva krátké kabely – Lightning a USB-C, takže praktičnost na cesty je zde skvělá, už si s sebou nikdy nezapomenete vzít kabel pro nabíjení.

Výkon Magsafe udávaný výrobcem je 15 W, ale jako u ostatních zde chybí certifikace Made for Magsafe, díky čemuž jste u iPhonů při bezdrátovém nabíjení opět omezeni na 7,5 W. 15W nabíjení získáte pouze u Android telefonů.

nejlepsi-powerbanky-v3-11-12-screenshot.webpnejlepsi-powerbanky-v3-11-9-screenshot.webpnejlepsi-powerbanky-v3-11-29-screenshot.webp

Dále  dva konektory – jedno USB-A a USB-C, takže můžete kombinovat drátové a bezdrátové nabíjení dle libosti. Powerbanka se nemusí hanbit ani svou podporou rychlodobíjecích protokolů, zvládá Power Delivery, Quick Charge a další potřebné.

Celkové zpracování je velmi dobré, výrobce kombinuje matný plast s hrubou texturou, což je na cesty optimální. Chválím i zabudovaný displej, který ukazuje přesný stav nabití baterie a informaci o tom, zda je používáno rychlodobíjení či nikoliv.

nejlepsi-powerbanky-v3-11-19-screenshot.webp

Účinnost powerbanky není nijak oslnivá, ale ani se nebavíme o propadáku. Nachází se někde v průměru námi testovaných powerbank. Nejlákavější je zde však cena. Jedná se o nejlevnější 10 000mAh Magsafe powerbanku v tomto výběru, a kromě chybějící Magsafe certifikace, jí není moc co vytknout. Snad jen, že zabudovaný USB-C kabel slouží pouze pro dobíjení powerbanky, čímž se ztrácí jeho praktičnost.

Výhody

  • PlusZabudované kabely
  • PlusDobré zpracování
  • PlusZabudovaný displej

Nevýhody

  • MínusUSB-C kabel slouží pouze pro nabíjení powerbanky
  • MínusChybějící Magsafe certifikace
  • MínusHorší účinnost
Swissten Magsafe s kabely
Swissten Magsafe s kabely

Powerbanka se zabudovanými kabely

EPICO powerbanka se stojánkem Mag+

Magsafe powerbanka se stojánkem, tenkým profilem a slušnou kapacitou? To je přesně tato powerbanka od Epico. Přináší kapacitu 7 000 mAh a výkon přes USB-C 20 W, alternativně 15 W skrze bezdrátové nabíjení. Dokonce má i Lightning konektor, avšak pouze pro nabíjení powerbanky.

Powerbanka samotná je celá pogumovaná, takže v ruce působí velmi dobře a má i dobrou přilnavost k telefonu. K tomu má praktický stojánek, který vám umožňuje powerbanku rozevřít, usadit na ní telefon a při nabíjení na telefonu normálně fungovat.

nejlepsi-powerbanky-v3-12-19-screenshot.webpdsc05412.webpdsc05408.webp

Účinnost této powerbanky už je ale trochu slabší – okolo 85 %. Zamrzí opět i absence certifikace Made for Magsafe, tudíž lze bezdrátově iPhony dobíjet pouze 7,5 W. Ani poměr ceny a výkonu už není u této powerbanky tak skvělý, nicméně přináší nadstandardní zpracování a praktický stojánek.

Je to také powerbanka, u které už Epico vyřešilo přehřívání. Při testování jsem během dobíjení iPhonu 15 Pro Max naměřil přijatelných 38 °C, což je znatelné zlepšení oproti předchozím powerbankám, které měli teploty okolo 42-44 °C.

epico-stand-heat.webpdsc05403.webpdsc05409.webp

Na powerbance ale chybí displej, takže její stav můžete zjistit pouze s pomocí čtyř LEDek na její spodní straně. V kombinaci se stojánkem se ale přesto jedná o zajímavou powerbanku, která si zde zaslouží být zmíněna.

Výhody

  • PlusZabudovaný stojánek
  • PlusLightning konektor
  • PlusPogumovaný povrch

Nevýhody

  • MínusChybějící Magsafe certifikace
  • MínusLightning konektor pouze pro dobíjení powerbanky
  • MínusNižší účinnost
  • MínusAbsence displeje
Epico Mag+ Stand
Epico Mag+ Stand

Powerbanka se zabudovaným stojánkem

Nejlepší powerbanky pro notebook

Nyní přecházíme na výkonnější powerbanky, které se hodí jak pro nabíjení notebooku, tak telefonů. Hlavní výhoda silnějších powerbank je v tom, že na cestách zvládnete na jedno nabití dobít telefon, tablet a k tomu třeba i sluchátka s hodinkami. Navíc silnější powerbanky nemusí být nutně výrazně dražší.

Xiaomi 50 W

Začneme zlehka a sice powerbankou od značky Xiaomi s výkonem 50 W. Tu jsem si ve studiu naprosto oblíbil, protože není nijak drahá, vyjde pouze na 1200 Kč, a přitom má skvělý poměr ceny a výkonu.

Nadstandardní je 94% účinnost, kterou si powerbanka drží i při nabíjení vyšším výkonem, což nebývá pravidlem. Kapacitu má 20 000 mAh a podporuje i rychlonabíjecí protokol Power Delivery PPS v ideálním rozmezí 2-5 A, díky čemuž je kompatibilita s notebooky skvělá.

nejlepsi-powerbanky-v3-17-8-screenshot.webpnejlepsi-powerbanky-v3-17-29-screenshot.webpnejlepsi-powerbanky-v3-17-35-screenshot.webp

K nabíjení můžete využít jedno hlavní USB-C, které se hodí právě pro nabíjení notebooků, a sekundárně zde máte dvě USB-A pro nabíjení ostatních zařízení. Je jen škoda, že výrobce nezvolil opačný poměr, tedy dvě USB-C a pouze jedno USB-A, což by bylo pro dnešní dobu praktičtější.

Powerbanka je jinak hezky zpracovaná, kombinuje plast s matným povrchem, takže se tolik nešpiní. Z hlediska další výbavy tu najdeme pouze základ – čtyři stavové LED ukazující stav nabití a jednoduché tlačítko pro jejich rozsvícení.

Ostatní dražší powerbanky nabízí různé displeje, aplikace a podobně, avšak tato powerbanka od Xiaomi spíše směřuje na co nejlepší poměr ceny a výkonu, a to mi osobně přijde sympatičtější.

nejlepsi-powerbanky-v3-17-49-screenshot.webpnejlepsi-powerbanky-v3-17-16-screenshot.webpnejlepsi-powerbanky-v3-18-27-screenshot.webp

Samozřejmě tato powerbanka zvládá nabíjet více zařízení zároveň, přičemž je pak výkon menší, to je ale stejné u všech powerbank. Jediné, za co by se powerbance mohly strhnout body, je hmotnost. Oproti ostatním powerbankám v této kategorii je těžší, to ale kompenzuje svou lepší účinností.

Za mě se jedná o jednu z nejlepších powerbank, která moc nestojí, a přestože má výkon pouze 50 W, bude většině notebooků typu Macbook Air či Lenovo Yoga zcela dostačovat.

Výhody

  • PlusVysoká účinnost
  • PlusPodpora protokolu Power Delivery PPS
  • PlusHezké zpracování

Nevýhody

  • MínusAbsence displeje
  • MínusVyšší hmotnost
Xiaomi Mi 50W Power Bank
Xiaomi Mi 50W Power Bank

Dostupná powerbanka pro notebooky

Fixed Zen 20 Pro

Česká značka Fixed nedávno představila svou nejvýkonnější powerbanku Zen 20 Pro s výkonem 100 W. Neváhal jsem a powerbanku podrobil detailním testům, ve kterých se jí dařilo, a tedy si zaslouží místo v tomto výběru.

nejlepsi-powerbanky-v3-24-51-screenshot.webpnejlepsi-powerbanky-v3-24-18-screenshot.webpnejlepsi-powerbanky-v3-24-32-screenshot.webp

Považuji ji za ideální powerbanku k notebooku, a to díky vysokému výkonu, kterým vám rychle dobije jak úspornější notebooky typu MacBook Air, tak klidně i výkonnější, které si můžou přes USB-C vzít až 100 W.

Vyšší výkon oproti předchozí powerbance od Xiaomi není vykoupen ani vyšší hmotností, ani větším objemem, naopak. Je velmi kompaktní a jsem až udiven, jak se dá smrsknout 100W výkon a kapacita 20 000 mAh do tak malého balení.

Výrobce myslel i na detaily. Dal prioritu USB-C konektorům, takže na powerbance nalezneme dva USB-C porty a pouze jedno USB-A. Tato powerbanka je tedy za mě modernější než předchozí zmíněná od Xiaomi. Jen pozor, pouze jeden USB-C konektor označený bleskem umí 100W nabíjení, druhý zvládá pouze 30W. Výrobce za toto designové odlišení výkonu konektorů chválím.

dsc05458.webpdsc05445.webpdsc05451.webp

Kromě toho má tato powerbanka velmi líbivý design. Záda a strany jsou vytvořeny z matného a hrubšího plastu, zatímco předek je lesklý… a zůstávají na něm otisky. Na přední straně se pak nachází displej, který je dobře čitelný a ukazuje nejen přesný stav baterie, ale také výstupní proud a napětí. Můžete se tedy ujistit, zda powerbanka nabíjí zařízení rychle nebo pomalu.

U této powerbanky jsem nicméně našel i tři nedostatky. Prvním je spíše podprůměrná účinnost při pomalejším 5W a 10W nabíjení, efektivnější se stává až s vyšším výkonem.

Druhým je pak přehřívání. Počas testování venku, kdy bylo okolo 30 °C, se mi powerbanka při dobíjení zastavila na 60 % nabití, přičemž byla velmi horká. Následně už nezvládala můj notebook dobíjet vysokým výkonem. Jedná se však o extrémní případ, který by dělal problém i jiným powerbankám.

dsc05448.webp

Poslední je pak to, že ačkoli výrobce uvádí kombinovaný výkon 130 W, při nabíjení tří zařízení zároveň se mi ani zdaleka nepodařilo ke 130 W přiblížit. Dostal jsem se jen někam mezi 70 až 80 W – notebook MSI Raider 18 HX byl dobíjen 51 W, Galaxy Z Fold 5 10 W a Galaxy S24 Ultra pouze 7 W.

I přesto Fixed vyrobilo vcelku skvělou powerbanku, která je vhodná pro všechny typy notebooků. Má vysoký výkon, je kompaktní a ani cenově nevychází špatně. Za ocenění stojí i drobnost ve formě přibalení kvalitního oboustranného USB-C kabelu s E-Mark čipem, který vám zajistí 100W nabíjení notebooku. A až na pár drobných detailů není této powerbance v podstatě co vytknout.

Výhody

  • PlusZajímavý design
  • PlusZabudovaný displej
  • PlusKvalitní kabel v balení

Nevýhody

  • MínusNízká účinnost při pomalém nabíjení
  • MínusNižší než udávaný výkon výrobcem
FIXED Zen 20 Pro
FIXED Zen 20 Pro

Nejlepší powerbanka pro notebook

AlzaPower Metal 40000 mAh

Privátní značka Alzy by v našem žebříčku mohla mít celkem dva zástupce v kategorii nejlepších powerbank pro notebooky, avšak u powerbanky AlzaPower Style 65 W jsem naměřil velmi nízkou účinnost, pouhých 73,9 %, takže jsem se rozhodl jí do tohoto výběru nezařadit.

Přesto tu ale máme powerbanku AlzaPower Metal 40 000 mAh, která je na tom s účinností podstatně lépe, má vyšší výkon i kapacitu, a to za stále velmi hezkou cenu. Powerbanka má hliníkové tělo, čímž oproti ostatním působí trochu více prémiově.

nejlepsi-powerbanky-v3-18-58-screenshot.webpnejlepsi-powerbanky-v3-18-56-screenshot.webpnejlepsi-powerbanky-v3-19-39-screenshot.webp

Nadstandardní je také kapacita 40 000 mAh, kterou jen tak u powerbanky nenajdete. V praxi jsem s pomocí této powerbanky nabil dvakrát MacBook Air, a ještě dvakrát iPhone 15 Pro Max, takže budete mít šťávy na rozdávání.

Vysoká kapacita ale přináší nevýhodu toho, že si ji nemůžete vzít do letadla. Udávaná kapacita 148 Wh je vysoko nad 100Wh limitem, který si smíte vzít do příručního zavazadla. Powerbanka má výkon 100 W a nabízí Power Delivery PPS protokol, takže kompatibilita pro nabíjení s různými notebooky je dobrá.

dsc05431.webpnejlepsi-powerbanky-v3-20-14-screenshot.webpdsc05442.webp

Za mě jen škoda, že výrobce na powerbanku umístil pouze jeden USB-C konektor. Jinak na powerbance naleznete dvě USB-A a MicroUSB, tedy konektory, které dnes už začínají být zastaralé.

Powerbanka je také pozadu v signalizaci stavu baterie, pro tento účel jsou zde pouze čtyři LEDky ukazující přibližný stav. Jiné powerbanky s podobnou cenovkou už mívají displej s přesným měřičem.

Jinak ale powerbanka AlzaPower Metal 40 000 mAh přináší jeden z nejlepších poměrů kapacity a ceny. Pokud sháníte powerbanku, která vám dlouho vydrží a dobije několik zařízení, pak je tato skvělou volbou. Kompromisem je vyšší hmotnost – 781 gramů, horší konektorová výbava a také méně funkcí oproti ostatním powerbankám ve stejné cenové kategorii.

Výhody

  • PlusHliníkové tělo
  • PlusVysoká kapacita
  • PlusPodpora protokolu Power Delivery PPS
  • PlusSkvělý poměr ceny a kapacity

Nevýhody

  • MínusNemožné vzít do letadla
  • MínusAbsence displeje
  • MínusVyšší hmotnost
AlzaPower Metal
AlzaPower Metal

Dostupná powerbanka s vysokou kapacitou

Anker Prime Power Bank 27650 mAh

Powerbanka Anker Prime působí jako naprostý král všech powerbank. Nejen, že má naprosto nádherné dílenské zpracování, matný hrubý povrch, ale k tomu i displej, který ukazuje výkon, kterým nabíjíte každé připojené zařízení, přesný stav baterky a zbývající čas do vybití/nabití.

Největší eso má však tato powerbanka v novém protokolu Power Delivery 3.1. Ten se stává postupně čím dál rozšířenějším, protože pomocí vyššího napětí dokáže nabíjet i ty nejvýkonnější herní notebooky. Konkrétně umí tato Anker powerbanka na jednom USB-C výstupu výkon až 140 W. Kombinovaně zvládá až 250 W, a za to získává medaili nejsilnější standardní powerbanky v tomto výběru.

nejlepsi-powerbanky-v3-20-39-screenshot.webpnejlepsi-powerbanky-v3-22-50-screenshot.webpnejlepsi-powerbanky-v3-22-36-screenshot.webp

Dále má celkem tři porty, jedno USB-A a dvě USB-C, přičemž obě USB-C umí právě onen výkon 140 W. Díky celkovému 250W výkonu můžete z jednoho portu nabíjet notebook, druhým telefon a třetím třeba ještě tablet a všechna připojená zařízení se budou dobíjet velmi rychle. To je hlavní přednost této Anker powerbanky.

Kapacitu má 27 650 mAh, což je taková zvláštní hodnota, ale je zcela záměrná. Díky tomu se powerbanka nachází těsně pod 100Wh limitem, se kterým se setkáte na letištích, takže narozdíl od předchozí AlzaPower powerbanky můžete s touto cestovat letadlem.

Powerbanku jsem vyzkoušel s různými notebooky, které mám ve studiu, a kompatibilita se všemi byla výborná. Většina notebooků se dobíjela výkonem 100 W, ale mnou nedávno testovaný MSI Raider 18 HX s podporou PD 3.1 zvládal nabíjení plnými 140 watty.

Zajímavostí také je, že powerbanka zespoda má piny a čtyři schované magnety. Ty jsou pro nabíjecí stanici s výkonem 100 W, kterou Anker prodává zvlášť.

nejlepsi-powerbanky-v3-21-3-screenshot.webpnejlepsi-powerbanky-v3-21-10-screenshot.webpnejlepsi-powerbanky-v3-20-57-screenshot.webp

Tu můžete mít položenou jen tak na stole a používat ji pro běžné nabíjení zařízení, protože má dva výkonné USB-C konektory a jeden USB-A. Na tuto stanici zároveň můžete odkládat powerbanku, ta pak bude pomocí pinů neustále nabitá na 100 %, takže pro vás bude vždy připravená.

Tato kombinace a propojenost s dalšími Anker zařízeními se mi hodně líbí. Avšak dokoupení stanice není vůbec nutné, powerbanka funguje skvěle i sama o sobě.

Kromě toho má Anker powerbanka k dispozici i aplikaci. Na první pohled se může zdát, že je to zbytečnost, ale zrovna u powerbanky mi to přijde jako celkem užitečná věc. Hned po instalaci mi dorazila aktualizace firmwaru a zrovna u powerbanky jsou aktualizace potřebné – zlepšuje se kompatibilita, rychlost nabíjení a mohou se postupně odlaďovat rychlonabíjecí protokoly, když výrobce zjistí, že s některým zařízením powerbanka nefunguje správně.

nejlepsi-powerbanky-v3-21-48-screenshot.webpnejlepsi-powerbanky-v3-22-13-screenshot-1.webpnejlepsi-powerbanky-v3-22-21-screenshot.webp

Aplikace také ukazuje kondici powerbanky, mně zatím ukazuje 100 %, jelikož je skoro nová. Je zde také možnost zapnout režim šetření baterie a powerbanka se pak nebude vždy dobíjet až do 100 %, ani se nebude vybíjet až úplně na nulu, což prodlouží její životnost. To je věc, kterou jsem u powerbanky viděl poprvé.

Úplně nejlepší věc si ale nechávám na závěr. Do aplikace si můžete zadat, jaké zařízení powerbankou nabíjíte. Zadáte velikost baterie ve Wh a její kondici, díky čemuž pak powerbanka sama ze své kapacity bude dopočítávat, kolikrát ještě zvládne vaše zařízení dobít.

nejlepsi-powerbanky-v3-23-14-screenshot.webp

Tato hodnota se samozřejmě mění podle momentálního stavu powerbanky, takže vždy máte přibližnou představu, s čím můžete u powerbanky počítat. To je za mě výborná funkce, která se navíc ukládá do paměti samotné powerbanky, takže funguje i bez připojení k telefonu.

Má tato powerbanka vůbec nějaké nedostatky? Něco by se našlo. Z mého měření vychází, že má powerbanka při nabíjení malým výkonem velmi nízkou efektivitu. V takových případech se účinnost pohybuje okolo pouhých 70 %. Powerbanky testuji ve více výkonnostních hladinách, abychom znali účinnost jak při pomalém nabíjení hodinek, středně rychlém nabíjení telefonu, tak při rychlém dobíjení notebooku.

nejlepsi-powerbanky-v3-23-4-screenshot.webp

Powerbanka Anker Prime je efektivní při rychlých až středně rychlých nabíjeních, ale při zapojení pouhých bezdrátových sluchátek nebo jiné drobné elektroniky přináší poměrně značné ztráty. Je to však spíše detail, vzhledem k tomu, že taková zařízení z powerbanky moc energie stejně neberou.

A to hlavní, připravte se na opravdu brutální cenovku – 5 500 Kč (225 euro). Troufám si říct, že to je hodně odvážná cena, ale zcela ospravedlnitelná, jelikož se jedná o jedinou powerbanku, kterou se mi podařilo nalézt v České republice s podporou nového protokolu Power Delivery 3.1. Samozřejmě pak ještě dostanete praktickou aplikaci, nádherný displej a spoustu dalších funkcí.

Výhody

  • PlusNádherné zpracování
  • PlusZabudovaný displej
  • PlusVysoká kapacita pod leteckým limitem
  • PlusPodpora protokolu Power Delivery 3.1
  • PlusCelkový výkon 250 W
  • PlusDostupná mobilní aplikace
  • PlusMožnost využití se stojanem

Nevýhody

  • MínusVysoká cena
  • MínusNízká účinnost při nabíjení nízkým výkonem
Anker Prime Power Bank
Anker Prime Power Bank

Prémiová powerbanka s podporou PD 3.1

Nejlepší powerbanky pro Apple Watch

Chytré hodinky Apple Watch jsou v dnešní době velmi rozšířené a někteří výrobci na to reagují prodejem powerbank, které mají speciální puk právě pro nabíjení Apple Watch. Několik takových jsem otestoval a vybral z nich dvě, které jsou podle mě nejlepší.

Swissten 2v1 Magsafe Apple Watch

Tato powerbanka s Apple Watch pukem je až netradičně tenká, vzhledem k tomu, že podporuje jak bezdrátové Magsafe nabíjení pro telefon, tak bezdrátové nabíjení pro Apple Watch.

dsc05459.webpdsc05462.webpdsc05467.webp

Kapacitu má velmi úctyhodných 10 000 mAh, takže zvládne přibližně dvakrát nabít iPhone 15 Pro Max či jedenkrát, pokud si k tomu několikrát dobijete hodinky Apple Watch. Magsafe nabíjení bohužel není certifikované, takže u iPhonů je výkon omezen na 7,5 W.

Samotné magnety Magsafe jsou pak silné, ale u chytrých hodinek bych spíše ocenil ještě trochu lepší přilnavost, aby na powerbance držely pevně, i když si ji hodíte do batohu.

Kromě toho má tato Swissten powerbanka netradičně mnoho konektorů. Vstupní USB-C spolu s Lightningem a výstupní USB-A s USB-C. Po straně pak najdete čtyři LED, které ukazují přibližný stav nabití baterie, displej zde bohužel není.

dsc05464.webpdsc05470.webpdsc05468.webp

Účinnost této powerbanky je z mého měření velmi dobrá a má i spoustu moderních rychlodobíjecích protokolů, za což patří výrobci chvála.

V podstatě jediné, co lze vytknout, je lacinější plastový materiál, slabší magnety u samotných Apple Watch a jejich pomalejší nabíjení – pro Apple Watch je používán výkon pouhých 2,5 W. Také chybí Magsafe certifikace pro rychlé bezdrátové dobíjení iPhonů, ale jinak má powerbanka velmi hezkou cenu a solidní výbavu.

Výhody

  • PlusNízká hmotnost
  • PlusDobrá účinnost
  • PlusVelké množství rychlonabíjecích protokolů
  • PlusSolidní výbava

Nevýhody

  • MínusChybějící Magsafe certifikace
  • MínusAbsence displeje
  • MínusPomalejší nabíjení Apple Watch
Swissten 2v1 Magsafe Apple Watch
Swissten 2v1 Magsafe Apple Watch

Levná 2v1 powerbanka

Promate Power Mag-Duo

Powerbanku Promate Mag-Duo jsem již zmiňoval ve výběru nejlepších powerbank s Magsafe nabíjením. Místo si ale zaslouží i zde, protože uvnitř nabíjecího Magsafe puku má také připravenou plošku pro nabíjení Apple Watch. Jedná se tedy o 2v1 powerbanku, která je velmi všestranná, a přitom nádherně kompaktní.

nejlepsi-powerbanky-v3-9-55-screenshot.webpnejlepsi-powerbanky-v3-10-15-screenshot.webpnejlepsi-powerbanky-v3-10-3-screenshot.webp

Připravte si ale již téměř dvojnásobnou částku oproti předchozí Swissten powerbance. Ta sice nemá tak hezké zpracování jako tato a ani není tak kompaktní, ale za daleko nižší částku přináší v podstatě identické funkce.

Promate powerbanka totiž stále nemá Made for Magsafe certifikaci, takže její bezdrátový výkon pro iPhone je limitován na 7,5 W. Kapacita je identická, rychlost ostatních konektorů také.

Apple Watch puk má stále podobný nabíjecí výkon 2,5 až 3 W. Kromě praktičtějšího tvaru, který se lépe přichytí pomocí Magsafe magnetů k zádům telefonu, nevidím u Promate powerbanky více přidané hodnoty. Za mě tedy bude pro tento účel lepší ušetřit a vzít předchozí powerbanku Swissten.

Výhody

  • PlusMagnetický puk pro Apple Watch
  • PlusProtokol PPS Power Delivery
  • PlusDobrá účinnost

Nevýhody

  • MínusAbsence displeje
  • MínusPomalé bezdrátové nabíjení
PROMATE PowerMag-Duo
PROMATE PowerMag-Duo

Powerbanka s 2v1 bezdrátovým dobíjením

Nejlepší powerbanky na kempování

Na dlouhém pobytu v přírodě určitě nechcete riskovat, že vám dojde šťáva pro vaše nejdůležitější zařízení. Powerbanky na kempování mají zpravidla vysokou kapacitu a různé praktické funkce, které vám zpříjemní váš čas odpočinku.

AlzaPower Shine

Mým favoritem v této kategorii je powerbanka AlzaPower Shine, která si v mém testu účinnosti zasloužila jednu z nejvyšších příček. Je to jedna z mála powerbank, u které jsem naměřil vyšší kapacitu, než udává výrobce.

dsc05473.webpdsc05481.webpdsc05475.webp

Výkon powerbanky není nějak vysoký, bavíme se o 18 W, což je tak akorát na dobíjení jednoho telefonu či dvou při nižších rychlostech. Je to tedy spíše powerbanka na pohodové, pomalejší nabíjení.

Z konektorů tu máme starší MicroUSB, dvě USB-A a jedno USB-C. Kapacita je 20 000 mAh, a to stačí na přibližně čtyři nabití telefonu. To je pro cestování ideální. Zbývající kapacitu ale můžete pouze odhadovat pomocí čtyř LEDek umístěných na boku powerbanky.

Ještě však nabízí užitečné funkce pro kempování. Má zabudované silné světlo – osm sloupců po pěti řadách LEDek, jejichž svítivost je opravdu slušná. Tato powerbanka se tedy skvěle hodí na kempování a třeba přisvěcování u ohně či ve stanu. LEDky jdou nastavit do tří různých barev – teplé, studené a neutrální, přičemž jde také pomocí tlačítka upravit jejich intenzitu svícení.

dsc05476.webpdsc05472.webpdsc05478.webp

Aby toho nebylo málo, světlo si můžete kamkoli prakticky postavit díky zabudovanému kovovému stojanu. Jako doplněk je pak kryt USB portů z fluorescenční gumy, takže i ve tmě uvidíte označení jednotlivých portů a tlačítek.

Z dalších věcí, které stojí za vyzdvihnutí, je zpracování. Powerbanka je vyrobená z příjemného matného plastu, na zadní straně má hrubší texturu a vpředu je pokryta právě LED panelem. Podporuje i velké množství rychlodobíjecích protokolů a je jen škoda, že rozšířený protokol Power Delivery zde najdeme pouze ve třech fixních hodnotách. Lepší powerbanky dnes už umí variabilní hodnoty ve formě Power Delivery PPS protokolu.

dsc05477.webp

Celkově se jedná o velmi zajímavou powerbanku, která se nejvíce předvede během nočních hodin. Výrobce dokonce uvádí, že je vyrobena z nehořlavého materiálu, to jsem však netestoval.

Výhody

  • PlusVysoká účinnost
  • PlusZabudované světlo
  • PlusZabudovaný stojan
  • PlusFluorescenční prvky

Nevýhody

  • MínusNízký výkon 18 W
  • MínusAbsence displeje
AlzaPower Shine
AlzaPower Shine

Dostupná powerbanka pro kempování

Crossio Lifepower 600

Pokud na výlety potřebujete pořádnou dávku energie, mohla by vás zaujmout powerbanka Crossio Lifepower 600. U této už je slovo powerbanka skoro urážkou, jelikož se jedná o nabíjecí stanici, která se chlubí kapacitou 186 000 mAh. Hodí se zejména, pokud potřebujete zdroj elektřiny třeba pro cestovní ledničku či jednoduše cokoli, co zapojujete do běžné zásuvky.

stanice-2.webpstanice-4.webpstanice-5.webp

Celkový výkon této stanice je 600 W a pro jeho využití se nabízí velmi dobrá konektorová výbava – standardní 230V zásuvka, autozásuvka, dva USB-A konektory s podporou Quick Charge a výkonem 18 W a jedno USB-C s podporou Power Delivery 3.0 a výkonem 60 W. Stanice obsahuje i zabudovaný displej, který informuje o momentálním odběru energie, využívaných portech, samozřejmě zbývající kapacitě, ale také i o zbývajícím času provozu ze stanice

Netřeba říkat, že je tato stanice velmi objemná a těžká – váží téměř sedm kilogramů. Za to vám ale, podobně jako předchozí zmíněná powerbanka, nabídne pěkně svítící svítilnu, tentokrát ale bez jakéhokoli stojánku, takže světlo nemůžete jednoduše někam nasměrovat.

stanice-3.webp

Možná byste také čekali, že se taková stanice bude dobíjet hodně dlouho, ale ne. Pokud využijete pro nabíjení oba konektory – jeden ze strany, s výkonem 100 W a poté USB-C s 60 W, zabere nabíjení pouze čtyři až pět hodin. To opravdu oceňuji.

Účinnost je u této powerbanky spíše průměrná a samozřejmě se za tuto stanici připravte zaplatit vyšší částku – momentálně se prodává okolo 9 000 Kč. Pokud ale sháníte spolehlivý zdroj energie na delší výlety, tato investice se za mě určitě vyplatí.

Výhody

  • PlusVelmi vysoká kapacita a výkon
  • PlusDobrá konektorová výbava
  • PlusZabudovaný displej
  • PlusRychlé nabíjení stanice

Nevýhody

  • MínusVelké rozměry a vysoká hmotnost
  • MínusVysoká cena
Crossio LifePower 600
Crossio LifePower 600

Nabíjecí stanice na dlouhé výjezdy

Jaká powerbanka pro Samsung?

Drátové nabíjení Samsung

Telefony Samsung, podobně jako jiné Android telefony, využívají při nabíjení protokol Power Delivery, takže se při výběru powerbanky zaměřte právě na ty, které ho podporují. To vám zajistí, že se váš telefon bude skrze kabel dobíjet nejvyšší možnou rychlostí.

Je však také potřeba zařídit, že powerbanka bude mít dostatečný nabíjecí výkon, podle modelu vašeho telefonu. Telefony Samsung umí drátové nabíjení buď pomocí 15 W, 25 W nebo 45 W. Jak vysoký výkon podporuje právě váš telefon můžete zjistit v této tabulce:

Maximální podporovaný výkon drátového nabíjení 
15 W Galaxy A13, Galaxy A14, Galaxy A15, Galaxy Xcover7, Galaxy Z Flip3 5G
25 W Galaxy A05s, Galaxy A15, Galaxy A25, Galaxy A35, Galaxy A54, Galaxy A55, Galaxy M23, Galaxy S22, Galaxy S23, Galaxy S23 FE, Galaxy S24, Galaxy Z Flip5, Galaxy Z Fold4, Galaxy Z Fold5
45 W Galaxy S24 Ultra, Galaxy S24+

Nenašli jste svůj telefon?

Pokud jste svůj telefon v naší tabulce nenašli, můžete tuto vlastnost jednoduše najít v parametrech svého telefonu pod pojmem „Maximální výkon drátového nabíjení“.

Když už si vyberete powerbanku, která se vám líbí, mějte na paměti, že protokol Power Delivery funguje pouze skrze USB-C. Pokud tedy například chcete rychlodobíjet více zařízení zároveň, ujistěte se, že má powerbanka dostatečný počet USB-C konektorů (a samozřejmě i dostatečný celkový výkon).

U Samsung telefonů je také dobré postranně koukat po powerbankách podporujících protokol AFC (Adaptive Fast Charging), což je protokol speciálně pro Samsung zařízení. Protokol Power Delivery sice zcela dostačuje, ale pokud máte možnost vzít powerbanku s protokolem AFC, vezměte tu.

Xiaomi Pocket Edition Pro
Xiaomi Pocket Edition Pro

Ideální powerbanka pro Samsung

Bezdrátové nabíjení Samsung

Pokud raději dobíjíte bezdrátově, můžete využít 15W bezdrátové nabíjení v kombinaci s Magsafe pouzdry, třeba od společnosti Pitaka. Je však potřeba zmínit, že zařízení řady Galaxy A a XCover bezdrátové dobíjení nepodporují vůbec.

nejlepsi-powerbanky-v3-9-36-screenshot.webp

Pomocí Magsafe pouzdra pak využijete plný potenciál 15W nabíjení i u powerbank, které nemají certifikaci Made for Magsafe. V případě, že se rozhodnete nevyužít magnety, nepotřebujete Magsafe pouzdro žádné, ale připravte se na horší účinnost bezdrátového nabíjení.

Anker 633 Magnetic
Anker 633 Magnetic

15 W bezdrátový výkon pro Samsung

Jaká powerbanka pro iPhone?

Drátové nabíjení iPhone

Obdobně jako Samsung dává i Apple prioritu na protokol Power Delivery, takže pro využití rychlého dobíjení se ujistěte o jeho podpoře vámi vybranou powerbankou. Nicméně Apple u svých telefonů narozdíl od Samsungu nedovoluje až tak vysoký nabíjecí výkon.

Maximální rychlost drátového nabíjení dle testů
27 W iPhone 13 Pro Max, iPhone 14, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro, iPhone 15 Pro Max
23 W iPhone 13 Pro
22 W iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max, iPhone 12
20 W iPhone 12 Mini, iPhone 13
18 W iPhone 8 Plus, iPhone 11, iPhone X, iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR,
15 W iPhone 13 Mini
12 W iPhone 8, iPhone SE

Starší modely, neuvedené v tabulce, rychlodobíjení nepodporují, takže u nich si vystačíte vesměs s jakoukoli powerbankou.

nejlepsi-powerbanky-v3-11-29-screenshot.webp

A pokud sháníte powerbanku pro jeden ze starších modelů iPhonů, které ještě mají Lightning, velmi lákavou může být powerbanka Swissten z mého výběru, která v sobě má právě Lightning kabel zabudovaný. Výkon powerbanky je sice 20 W, takže u většiny iPhonů nedosáhnete plného potenciálu, ale i přesto se jedná o velmi zajímavou možnost.

Bezdrátové nabíjení iPhone

Pro využití plného 15W nabíjení je zapotřebí powerbanka, která má od Applu certifikaci Made for Magsafe nebo Qi2. Jediná z mého výběru s touto certifikací je Anker 633 Magnetic, která je pro nejrychlejší bezdrátové nabíjení jasnou volbou.

Pokud ale máte některý ze starších iPhonů, ujistěte se, že 15W nabíjení podporuje.

Maximální rychlost bezdrátového dobíjení
15 W iPhone 12, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max, iPhone 13, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max, iPhone 14, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro, iPhone 15 Pro Max
12 W iPhone 12 Mini, iPhone 13 Mini
7,5 W iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X, iPhone XS, iPhone XS max, iPhone XR, iPhone SE, iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max

Starší modely, v tabulce neuvedené, bezdrátové nabíjení nenabízí.

Anker 633 Magnetic
Anker 633 Magnetic

Rychlá Magsafe powerbanka pro iPhone

Užitečné funkce powerbank

Kromě kapacity, výkonu a rozměrů powerbanky je dobré si hlídat dodatečné funkce, které powerbanky nabízí. Může se jednat o praktické drobnosti, ale i o skvělé funkce, které rozhodnou o vaší koupi.

Zabudovaný displej

nejlepsi-powerbanky-v3-11-19-screenshot.webp

Displej na powerbance vám zajistí, že budete znát její přesný stav nabití. Důležitost takového displeje roste s kapacitou powerbanky. Například u velmi malé powerbanky s kapacitou 5 000 mAh může zcela dostačovat pět signalizačních LEDek, jelikož každá zastupuje 1 000 mAh kapacity.

Absence displeje pak dělá problém u powerbank jako je testovaná AlzaPower Metal 40000 mAh. Na ní naleznete pouze čtyři signalizační LED, takže každá z nich zastupuje 10 000 mAh celkové kapacity. To je převážně problém, pokud už je powerbanka z velké části vybitá a svítí už jen poslední světélko.

nejlepsi-powerbanky-v3-19-25-screenshot.webp

To znamená, že zbývající kapacita powerbanky je méně než 10 000 mAh. V takovém případě už můžete jen hádat, jestli je zbývající kapacita 9 000 mAh, takže si v ještě skoro dvakrát dobijete telefon, nebo jen 500 mAh a vy s sebou nosíte jen veliké těžítko.

Pokud to tedy jde, hledejte powerbanky se zabudovaný displejem, který dokáže ukazovat přesný stav nabití. Možná se vám to zdá jako zbytečnost, ale právě v krizových momentech se vám to vyplatí.

Displej s měřiči

nejlepsi-powerbanky-v3-24-44-screenshot.webp

Pokud už má powerbanka displej, není špatné vybrat s takovým, který vám sdělí i momentální nabíjecí výkon či výstupní proud a napětí (výkon se může jednoduše dopočítat – proud x napětí).

Díky tomu budete vždy vědět, zda se vaše zařízení dobíjí rychle a také jak rychle. Zejména se to hodí, pokud má powerbanka několik USB-C konektorů, ale pouze některé podporují vysoký nabíjecí výkon. S měřičem se vám nestane, že byste vaše zařízení omylem dobíjeli pomalu.

Výpočet zbývajícího času nabití

Ve své nejlepší formě může displej obsahovat i údaj o zbývajícím času nabíjení. To už je spíše takový praktický doplněk nežli nutnost, ale jedná se o velmi užitečnou věc, třeba pokud powerbanku používáte pro dobíjení notebooku.

nejlepsi-powerbanky-v3-15-56-screenshot.webp

Dobíjení notebooku powerbankou může být totiž skvělý způsob, jak prodloužit životnost baterie notebooku. Když je baterie plně nabitá a powerbanka poskytuje dost energie pro chod notebooku, nijak se dále baterie neopotřebovává, jelikož je „obcházena“ a notebook pro fungování používá přímo energii z powerbanky.

Pro takový případ je powerbanka s výpočtem zbývajícího času ideální, jelikož víte, jak dlouho ještě můžete na notebooku pracovat, než přejde na chod ze své vlastní baterie.

Propouštění během nabíjení

Nikdo asi nechce mít na stole spoustu kabelů, aby mohl zároveň dobíjet všechna svá zařízení. Skvělou funkcí tedy je, když powerbanka umí během svého vlastního nabíjení nabíjet zařízení další. Troufnul bych si říct, že je to v dnešní době téměř nutná funkce, nicméně mnoho powerbank tuto možnost nenabízí.

nejlepsi-powerbanky-v3-10-44-screenshot.webp

U všech mnou testovaných powerbank tuto funkci testuji a pokud jí powerbanka umí, zanáším ji v tabulce všech testovaných powerbank do sekce „Funkce“ pod pojmem „Oboustranné nabíjení“.

Kabely v balení

dsc05333.webp

Při nákupu powerbanky si zjistěte, zda je v jejím balení nabíjecí kabel či nikoli. V tomto případě je velmi zajímavá Swissten Power Bank, která má přímo v sobě kabely zabudované, a tedy nemusíte toto vůbec řešit.

U ostatních powerbank je to ale důležité, protože pokud chcete powerbanku nosit s sebou, je velmi nepraktické sdílet stejný kabel i pro nabíjení doma. Pokud tedy vaše vybraná powerbanka nemá kabel v balení, doporučuji vám si ho dokoupit.