Beyerdynamic MMX 150 - Audiofilský herní headset? (Recenze) Beyerdynamic MMX 150 - Audiofilský herní headset? (Recenze)

Beyerdynamic MMX 150 - Audiofilský herní headset? (Recenze)

Jakub ZichJakub Zich
Publikace 4.5.2023

V dnešní recenzi si představíme herní sluchátka Beyerdynamic MMX 150, které na první pohled vypadají, že snad ani nejsou herní. Nedisponují žádným podsvícením nebo dojmem extravagantnosti, což nás zaujalo.

Absence těchto prvků přisuzujeme tomu, že Beydynamic je známá „audiofilská“ společnost, což se na kvalitě sluchátek rozhodně podepsalo. Podívejte se, co vše můžete od sluchátek čekat a proč si myslíme, že se neskutečně povedly.

Tvar a Design
7,6/10
Zpracování
7,4/10
Kvalita zvuku
9,1/10
Mikrofon
8,3/10
Funkce
6,1/10

Videorecenze

Zhodnocení sluchátek Beyerdynamic MMX 150.

Balení

Nejdříve začneme samotným balením. Na první pohled byste neřekli, že se uvnitř skrývají herní sluchátka. Balení je opět elegantní, černé a bez přehnaných herních prvků.

Po otevření černé krabice uvnitř najdeme sluchátka uložena v klasickém polstrování a samozřejmě připojitelný mikrofon. Balení je rozhodně střídmé a za nás se povedlo. Není důležité, aby balení hýřilo všemi barvami, a to dokonce i v případě, že se jedná o herní sluchátka.

nejlepsi-herni-sluchatka-na-trhu-0-38-screenshot.webpnejlepsi-herni-sluchatka-na-trhu-0-42-screenshot.webpnejlepsi-herni-sluchatka-na-trhu-0-46-screenshot.webp

Zpracování a komfort

Ačkoli většinu sluchátek vyrábí společnost Beyerdynamic v Německu, herní řadu MMX 150 vyrábí v Číně. Důvody vás asi nepřekvapí, jde totiž především o cenu. Aby značka Beyerdynamic dokázala být konkurenceschopná oproti značkám HyperX, Razer nebo SteelSeries, musela výrobu přesunout mimo Německo. Na samotné zpracování ale nemá výroba v Číně žádný vliv, sluchátka jsou zpracovaná kvalitně a nikde neskřípou, což je pozitivní zpráva.

Sluchátka nabídnou hliníkový rám a plastové součástky. Na horní straně sluchátek pak najdeme paměťovou pěnu, abyste si mohli sluchátka pohodlně nasadit na hlavu. Stejnou paměťovou pěnu pak najdeme také v náušníkách, které jsou mimochodem vyměnitelné. Používání sluchátek je tak velice přívětivé a rozhodně pohodlné. Ještě doplníme, že pěna je obalena umělou kůží, takže sluchátka i dobře vypadají.

Uši se díky velikosti lehce opírají o náušníky. Vzhledem k pohodlné paměťové pěně i váze vás ale uši nebolí ani v případě, kdy sluchátka používáte i více jak 3 hodiny. Hliníkový rám je nastavitelný, což je další velká výhoda. Je jedno, jak velkou máte hlavu, sluchátka si jednoduše nastavíte podle potřeby. Drobnou nevýhodou je fakt, že mechanismus je tužší, takže bude potřeba trochu síly k tomu, abyste sluchátka správně nastavili do požadované velikosti.

nejlepsi-herni-sluchatka-na-trhu-1-5-screenshot.webpnejlepsi-herni-sluchatka-na-trhu-1-9-screenshot.webpnejlepsi-herni-sluchatka-na-trhu-1-12-screenshot.webp

Líbivý design

Samotný design sluchátek je rozhodně líbivý. Většina herních sluchátek má totiž výrazné barevné prvky, které působí mnohdy až agresivně. Herní sluchátka Beyerdynamic MMX 150 ale ničím takovým nedisponují. Dostupné jsou dvě barevné varianty, na výběr tak máte černou nebo bílou. Na sluchátkách se pak vyskytují oranžové detaily, které ale design hezky doplňují.

Beyerdynamic MMX 150
Beyerdynamic MMX 150

Bílá i černá varianta v odkazu níže

Možnosti připojení

Určitě vás zajímá, jakou možnost máte v případě připojení sluchátek k počítači. Na výběr máte dvě varianty. Jednou z nich je připojení přes USB-A, případně přes 3,5 mm jack. Sluchátka pak disponují USB-C portem, takže připojení sluchátek k PC je jednoduché a rychlé.

Další hlavní výhodou je, že oba kabely máte v balení, nemusíte tak nic dokupovat a sluchátka můžete začít ihned používat. Kabel USB-C na USB-A má délku 2,4 metru. V případě, že se rozhodnete sluchátka připojit pomocí 3,5 mm jacku, myslete na to, že sluchátka disponují tzv. kombinovaným jackem. To znamená, že jeden vstup a výstup se používá pro zvuk i mikrofon. Většina zařízení kombinovaný jack také podporuje, ale nemusí to být pravidlo.

nejlepsi-herni-sluchatka-na-trhu-2-29-screenshot.webp

Tlačítka na sluchátkách

Výhodou je, že sluchátka disponují také tlačítkem pro ovládání hlasitosti. Samotné tlačítko je ale hodně tuhé, při rolování vydává opravdu hlasité zvuky, což rozhodně není příjemné. Zvuk kolečka se navíc přenáší také do headsetu, což komplikuje poslech hudby i hraní her. Jedná se o jednu z největších nevýhod sluchátek.

Rolovací tlačítko pak slouží také pro ovládání mikrofonu. Jedno zmáčknutí tlačítka mikrofon zapne, druhé zmáčknutí jej vypne. Ovládání je tak velmi jednoduché a především intuitivní. Nemusíte tak složitě hledat žádná další tlačítka. Nemusíte ani využívat žádnou klávesovou zkratku nebo měnit nastavení ve Windowsu.

Poslední funkcí kolečka je přepínání tzv. augmented režimu při USB připojení. Pokud tlačítko podržíte po dobu 2 sekund, vypnete či zapnete mód, který přes mikrofon odposlouchává ruchy z okolí a propouští je zpátky do sluchátek. Tím se dá volitelně zpříjemnit kontakt s okolím. Většina hráčů ale preferuje hrobové ticho a proto je augmented režim spíše jen bonus sluchátek.

nejlepsi-herni-sluchatka-na-trhu-3-10-screenshot.webp

Kvalitu zvuku sluchátek

Sluchátka Beyerdynamic MMX 150 jsou uzavřená, což je u herních sluchátek běžné. Výhodou těchto sluchátek pak je fakt, že do okolí nepropouští žádný zvuk, nemusíte se tak obávat, že byste okolí rušili. Stejně tak minimum zvuků propouští sluchátka z okolí do vašich uší. Můžete si tak užít herní zážitek na maximum.

Běžná herní sluchátka jsou zpravidla hodně přebasovaná, což má na celkový zvuk neblahý vliv. Tato sluchátka ale tento nešvar netrápí, mají krásně vybalancované basy, středy i výšky. Takže si můžete hru vychutnat s přirozenějším zvukem. Navíc nižší basy oceníte také při poslechu vaší oblíbené hudby nebo sledování filmů.

Celkově při hraní získáte mnohem lepší zážitek než u běžných herních sluchátek, které investují více peněz do marketingu než do kvalitního zvuku. V rámci našeho testu frekvenční odezvy sluchátka obsadila první pozici, neboť dobře kopírují Harmanovu křivku, která symbolizuje vyvážený zvuk.

Frekvenční odezva

Měřeno průmyslovým standardem IEC 711

Beyerdynamic MMX 150 frekvenční odezvaDalší měření

Další věc, ve které mají sluchátka navrch je prostorovost zvuku. Sluchátka sice nepodporují virtualizované audio, přesto je prostorovost zvuku dechberoucí, což je zejména u akčních her velké plus. Velmi detailně slyšíte kroky soupeřů, výbuchy v povzvdálí a střelbu z jiné části mapy.

nejlepsi-herni-sluchatka-na-trhu-5-7-screenshot.webp

Mikrofon

Velmi kvalitní je také mikrofon, který je dobře zřetelný a nabízí krystalicky čistý zvuk. V rámci našeho žebříčku testu mikrofonů herních sluchátek se Beyerdynamic MMX 150 umístily na první příčce. Mikrofon je sám o sobě hezky tvarovatelný, takže si jej snadno přizpůsobíte.

Nevýhodou v případě mikrofonu může být horší hlasitost. V případě klasických hovorů to ničemu nevadí. V případě, že byste chtěli pomocí sluchátek streamovat, měli byste si citlivost zvuku manuálně upravit, což ovšem zvýší šum v nahrávání. Ocenili bychom tedy hlasitější výstup z mikrofonu.

Test mikrofonu

Beyerdynamic MMX 150
Srovnání mikrofonů
nejlepsi-herni-sluchatka-na-trhu-6-0-screenshot.webpnejlepsi-herni-sluchatka-na-trhu-5-54-screenshot.webp

Zhodnocení na závěr

Dospěli jsem k závěru naší recenze, je proto načase celou recenzi shrnout. Na velmi dobré úrovni je především kvalita zvuku i mikrofonu, což se od herních sluchátek očekává. Najdeme zde i některé kompromisy, jako například rolovací tlačítko, které je hodně hlučné, což může vadit. Mínusem a plusem zároveň je fakt, že se jedná o drátový headset, to už ale záleží především na preferencích každého z vás.

Po detailním testování můžeme říct, že sluchátka Beyrdynamic MMX 150 byly příjemným překvapením a budou daleko lepší volbou než většina herních headsetů, které po zvukové stránce nejsou tak dobré. Pomáhá to, že Beyrdynamic je primárně audiofilská značka a na sluchátkách je to cítit.

Beyerdynamic MMX 150 vs. MMX 100

V případě, že byste chtěli levnější sluchátka, můžete sáhnout po modelu Beyerdynamic MMX 100. Sluchátka se liší pouze tím, že je není možné připojit k počítači pomocí USB-A a tudíž nemají integrovanou zvukovou kartu, což je ale zase spíše detail než velký a zásadní problém.

Většina dnešních počítačů i notebooků má slušnou zvukovou kartu integrovanou v sobě, takže o nich klíčového nepřijdete. Sluchátka jinak mají stejné drivery, takže budou hrát úplně stejně. Totožné je i zpracování.

Beyerdynamic MMX 100
Beyerdynamic MMX 100

Levnější verze bez integrované zvukovky

Výhody

 • Plus Výborný zvuk, který strčí do kapsy většinu herních headsetů
 • Plus Krystalicky čistý mikrofon, který má jen slabší hlasitost
 • Plus Připojení pomocí USB-A i kombinovaného 3,5mm jacku
 • Plus Kvalitní zpracování a elegantní černý design

Nevýhody

 • Mínus Rolovací kolečko pro ovládání hlasitosti vydává hlasité zvuky
 • Mínus Sluchátka nemají software pro úpravu ekvalizéru
Tvar a Design
7,6/10
Zpracování
7,4/10
Kvalita zvuku
9,1/10
Mikrofon
8,3/10
Funkce
6,1/10

Celkové skóre

Beyerdynamic MMX 150
Skóre
7,7/10
Nadprůměrné
Tvar a Design
7,6/10
Zpracování
7,4/10
Kvalita zvuku
9,1/10
Mikrofon
8,3/10
Funkce
6,1/10

Zajímavé alternativy

SteelSeries Arctis Nova 1
 • Plus Nižší cena
 • Plus Pouze 3,5mm jack
 • Mínus Trochu přebasované
 • Mínus Horší mikrofon
 • Plus Skvělý software
 • Plus Blue Voice profily
 • Plus Nižší cena
 • Mínus Přebasované
 • Plus Bezdrátová
 • Plus Software
 • Mínus Vyšší cena
 • Mínus Horší zvuk