Jedel CP77 - Nejlevnější herní myš? (Recenze)

Jakub Zich Jakub Zich Jakub
Publikace 2.4.2023
Publikace 2.4.2023

Dnes se podíváme na myš za neuvěřitelných 69 Kč. Jedná se o trošku jinou recenzi, než na kterou jste zvyklí v rámci nejvýkonnějších herních strojů a příslušenství. Přesto může být zajímavým kouskem pro váš počítač.

Pojďte se tedy podívat, co vám taková myš nabídne a zda má cenu si ji pořizovat domů.

Tvar a hmotnost
8/10
Zpracování
4,6/10
Funkce
2,8/10
Senzor
5,4/10
Cena
9,2/10

Vzhled a zpracování myši

Vzhled samotné myši je rozhodně zajímavý. Na první pohled vypadá, jako by byla vytištěna na 3D tiskárně. To ale nutně nemusí znamenat, že je myš nevzhledná. Problém může být kvalita materiálu. Na výrobu byl použit ten nejlevnější plast, jaký se mohl vybrat. Vzhledem k cenovce je to ale logický krok.

Zpracování samo o sobě nevypadá úplně špatně. Myš se nikde neprohýbá, nedochází k žádnému skřípaní ani ničemu podobnému. To je rozhodně velké plus i vzhledem k ceně. Mačkání tlačítek je trošku náročnější, protože mají menší vůli, není to ale vyloženě na škodu.

nejlevnejsi-mys-broll3.webp

Zpracování kluzných ploch není úplně špatné. Myš po podložce klouže relativně dobře. Největší překážou při ovládání je především kabel, který je zkrátka hrozně tuhý a nepoddajný. To může při hraní dělat velké potíže.

Kolečko uprostřed myši má velkou vůli. Je poměrně rychlé, hodně klouže a místy to může být až nepříjemné. Pro hraní ale kolečko zpravidla nepotřebujete, tudíž je to spíše jen informace. U delších dokumentů by se ale mohlo stát, že cílovou stránku snadno přejedete.

nejlevnejsi-mys-ledka-2.webpnejlevnejsi-mys-kabel-3.webp

Vybavenost myši

Myš Jedel CP77 je drátová, v této cenové relaci snad ani není možné pořídit myš bezdrátovou. Samotný kabel se velmi špatně tvaruje, což může mít za následek horší ovladatelnost myši jak při kancelářské práci, tak při hraní. Především konec kabelu, který končí v myši, je hodně tuhý. Myš tak může lehce viset ve vzduchu, protože kabel není dostatečně poddajný. Problémová pak může být také délka. Kabel je totiž dlouhý asi 1,5 metru. Spolu s jeho vlastnostmi to může být velmi nedostačující délka.

Co se týče podsvícení, z něj máme velmi smíšené pocity. Na jednu stranu, u myši za 69 Kč byste něco takového nečekali, takže je podsvícení příjemným bonusem. Je ale velmi agresivní, nedá se nijak změnit ani vypnout. To je velké mínus, které může mnohé uživatele velmi rozčilovat.

nejlevnejsi-mys-kabel-2.webpnejlevnejsi-mys-broll2.webp

Optická myš s levným senzorem

Kuličkové myši už dnes na trhu prakticky nepotkáte. Vyrábějí se výhradně myši s optickým senzorem. I v tomto doba pokročila a optické senzory jsou čím dál lepší. U myši Jedel CP77 se ale objevuje ještě starý typ optického senzoru s červenou LED. To je důvod, proč svítí také spodní část myši.

Tento starší typ senzoru se nevyznačuje přílišnou přesností. Nesmíme ale zapomínat na to, že se stále bavíme o myši, kterou můžete pořídit levněji než třeba BigMac.

nejlevnejsi-mys-ledky.webp

Technické parametry myši

Jedním z parametrů myši je rozhodně její váha. Ta je v tomto případě necelých 70 gramů, což rozhodně není špatné. Myš je díky své velikosti vhodná jak na drápové držení, tak na běžné držení. Vhodná je také spíše pro malé až střední ruce.

Citlivost myši je v tomto případě 2 000 DPI. Není to zrovna nejlepší výsledek, ale pro většinu lidí bude tato hodnota plně dostačující. Čím vyšší DPI máte, tím citlivější myš je. Ve hrách se pak může vyšší hodnota DPI projevovat například rychlejšími pohyby, což nemusí být vždy úplně žádoucí.

nejlevnejsi-mys-vaha.webp

Latence myši

Abychom mohli přinést opravdu komplexní zhodnocení kvalit myši, připravili jsme si pro vás také měření latence myši. K tomu slouží speciální sonda NVIDIA LDAT, která měří dobu odezvy od kliknutí na myš až po požadovanou akci na monitoru. Myš Jedel CP77 má reálnou latenci 41,2 ms. Tento výsledek myši zajistil poslední místo v našem žebříčku odezvy myší.

V porovnání s ostatními

Razer Deathadder V2 Pro
Razer Deathadder V2 Pro
12,7 ms
Yenkee KJG Shadow
Yenkee KJG Shadow
30,2 ms
Jedel CP77
Jedel CP77
41,2 ms

Horší latence myši ještě nemusí nutně znamenat velký problém. Pro pomalejší hry, například strategie, není latence myši vůbec podstatná. U kompetitivních online her už se ale jedná o klíčový parametr, bez kterého se neobejdete.

nejlevnejsi-mys-broll4.webp

Závěrečné hodnocení

Samotná herní myš na tom není úplně špatně, vzhledem k cenovce se dá říct, že výsledky jsou excelentní! Hlavním a zásadním problémem je ale tuhý kabel. Ten významným způsobem zavazí, při hře je hodně otravný a celkově není úplně příjemný při používání.

Druhé mínus představuje podsvícení, které působí velmi agresivním dojmem. Není možné jej nijak upravit, což je škoda. Ideální by bylo, kdyby se podsvícení měnilo společně se změnou DPI, tak jak to u některých myší bývá.

Pozitivní je, že i přes použití těch nejlevnějších materiálů myš neskřípe, nemá tendenci někde vrzat nebo se jakkoli projevovat. V tomto ohledu odvedl výrobce výbornou práci, která si zaslouží náležitou pochvalu. Myš má také perfektní tvarování, což je jen další plus.

nejlevnejsi-mys-broll5.webp

Myš je obecně vhodná především na kancelářské využití, kde není potřeba extra rychlá latence, případně bezchybné klouzání po podložce. Navíc, při tomto využití vás nebude trápit ani nepoddajný kabel.

Výhody

 • Plus Nízká cena
 • Plus Myš nevrže
 • Plus Nízká hmotnost
 • Plus Nabízí podsvícení

Nevýhody

 • Mínus Tuhý a nepoddajný kabel
 • Mínus Podsvícení nelze vypnout
 • Mínus Horší latence
 • Mínus Není vhodná pro náročné hráče
Tvar a hmotnost
8/10
Zpracování
4,6/10
Funkce
2,8/10
Senzor
5,4/10
Cena
9,2/10

Celkové skóre

Jedel CP77
Skóre
6/10
Průměrné
Tvar a hmotnost
8/10
Zpracování
4,6/10
Funkce
2,8/10
Senzor
5,4/10
Cena
9,2/10

Najít nejlepší cenu

Zajímavé alternativy

 • Plus Bez děr
 • Plus Lepší kabel
 • Plus Přepnutí barev
 • Mínus Horší senzor
 • Plus Má software
 • Plus Lepší kabel
 • Plus Přesnější senzor
 • Plus Kvalitní zpracování
 • Plus Lepší senzor
 • Plus Měkčí kabel
 • Plus Postranní tlačítka
 • Plus Hezčí design