Redmi Buds 5 - Úžasná sluchátka za 1 000 Kč (Recenze)

Honza MalýHonza Malý
Honza | Publikace 25.2.2024

Před dvěma týdny jsem dostal příležitost vyzkoušet Redmi Buds 5. S cenovkou kolem tisícovky jsem od nich nečekal zázraky, ale po několika dnech používání jsem byl však ohromen. Nejen zvuk, ale i celková výbava sluchátek mě doslova posadila na zadek.

Dnes se společně podíváme na tento model podrobněji. Probereme, co dělá tyto sluchátka tak výjimečnými a proč bych je doporučil opravdu každému.

Tvar a design
7,6/10
Zpracování
7,5/10
Kvalita zvuku
9,4/10
Mikrofon
7,5/10
Funkce
8,2/10

Videorecenze

Zhodnocení sluchátek Redmi Buds 5.

Obsah balení

Po rozbalení Redmi Buds 5 jsem byl připraven na skromný obsah balení a mé očekávání se potvrdilo. V balíčku jsem našel samotná bezdrátová sluchátka, která jsem obdržel v atraktivní modré variantě. Kromě sluchátek jsem objevil dvě sady náhradních špuntů, což je vždy praktické pro ideální přizpůsobení různým velikostem uší.

A samozřejmě nechyběl ani nabíjecí kabel USB-A na USB-C, který zajišťuje pohodlné dobíjení sluchátek. Celkově obsah balení nepřekvapil svou bohatostí, ale obsahoval vše nezbytné pro okamžité použití.

redmi-buds-final-final-final-0-34-screenshot.webpredmi-buds-final-final-final-0-40-screenshot.webpredmi-buds-final-final-final-0-43-screenshot.webpredmi-buds-final-final-final-0-45-screenshot-1.webp

Design a zpracování

Redmi Buds 5 přicházejí ve stylu sluchátek s "nožičkou", což je design, který se stal standardem ve světě TWS sluchátek. Musím říct, že komfort nošení je vynikající. Ani po třech hodinách poslechu podcastů jsem necítil žádný tlak nebo nepohodlí, což je velké plus.

Materiál sluchátek je lesklý, což nemusí vyhovovat každému. Osobně mám raději matné povrchy, ale nemění to nic na tom, že sluchátka působí kvalitně. Zajímavým prvkem je zrcadlový pruh na každém sluchátku, který není jen designovou záležitostí, ale slouží jako dotyková plocha. Tato funkce je velmi spolehlivá a při ovládání jsem nenarazil na žádné problémy.

redmi-buds-final-final-final-5-25-screenshot.webp

Přesuňme se k nabíjecímu pouzdru, jeho tvar je mírně netradiční - je trochu větší, ale zároveň příjemně tenký, což usnadňuje nošení třeba v kapse kalhot. Pant pouzdra působí robustně a je zde LED indikace párování. Považuji za malou nevýhodu, že LED indikace není barevná a neinformuje například červenou barvou o vybití baterie. Přestože mnoho telefonů umožňuje zobrazit stav baterie sluchátek, přímá signalizace na pouzdře by byla praktičtější.

Sluchátka jsou dostupná i v černé a bílé variantě, které některým z vás mohou připadat atraktivnější než mnou testovaná modrá.

redmi-buds-final-final-final-1-52-screenshot.webpredmi-buds-final-final-final-1-56-screenshot.webp

Výbava a funkce

Při pohledu na výbavu a funkce Redmi Buds 5 se nemůžeme divit, že za cenu okolo 1 000 Kč (přibližně 40 eur) nebudeme svědky revolučních technologií. Přesto sluchátka nabízejí několik skvělých funkcí, které byly dříve vyhrazeny pro dražší modely. Bluetooth 5.3 a Multipoint jsou jasnými příklady. Možnost připojení k dvěma zařízením současně a automatické přepínání zdroje zvuku podle aktuálního přehrávání je neuvěřitelně praktická funkce, obzvláště když pracujete s kombinací telefonu a notebooku nebo tabletu.

Co se týče aktivního potlačení hluku (ANC), Redmi Buds 5 nabízí tuto funkci ve třech režimech. Musím uznat, že efektivita ANC je průměrná. Sluchátka jsou schopná utišit nízké frekvence, jako jsou zvuky motorů nebo klimatizace, ale mají problém s vyššími frekvencemi. V jejich cenové kategorii je to však dostačující a nemohou konkurovat drahým modelům v této oblasti.

redmi-buds-final-final-final-3-2-screenshot.webpredmi-buds-final-final-final-2-32-screenshot.webp

Pokud jde o audio kodeky, Redmi Buds 5 nabízí základní SBC a AAC kodek. Nepodporují pokročilé kodeky jako Qualcomm aptX nebo LDAC, což by umožnilo vyšší datovou propustnost a kvalitu zvuku. Ale upřímně řečeno, v této cenové kategorii mě to nepřekvapuje. Kodeky SBC a AAC jsou zcela dostačující pro běžné použití a AAC je navíc ideální pro uživatele Androidu i iOS.

redmi-buds-final-final-final-3-33-screenshot.webp

Kvalita zvuku

V uplynulém týdnu jsem Redmi Buds 5 podrobil důkladnému testování napříč širokou škálou hudebních žánrů – od rocku a metalu, přes elektroniku, až po klidnou pianovou hudbu. Byl jsem překvapen jejich univerzálností. Frekvenční odezva sluchátek na našem testovacím IEC 711 nástroji přesně kopíruje Harmanovu křivku, což je ladění zvuku, které preferuje většina lidí.

Oproti jiným levnějším sluchátkům jsou Redmi Buds 5 výjimečně vyvážené. Basy jsou podány decentně a přirozeně, bez přehnaného zdůraznění. Vokály a nástroje znějí čistě a přesně, bez jakéhokoliv nepříjemného zkreslení.

Frekvenční odezva

Měřeno průmyslovým standardem IEC 711

Redmi Buds 5 frekvenční odezvaDalší měření

Přesto sluchátka nejsou bez chyb. V některých kvalitnějších nahrávkách, jako jsou ty od Daft Punk, mi chyběla prostorovost – schopnost rozlišit jednotlivé nástroje. Také jsem si všiml menšího nedostatku v reprodukci drobných nuancí zvuku a dynamiky, což jsou ale detaily, které mnoho lidí ani nezaznamená.

I přestože jsem testoval i dražší model , zjistil jsem, že navzdory podpoře kodeku LDAC a potenciálu pro vyšší kvalitu zvuku, mají tyto sluchátka v některých aspektech horší zvuk než základní model. Vyšší středy ve variantě Pro byly příliš ostré a po delším poslechu až nepříjemné. Nakonec musím říct, že základní model Redmi Buds 5 nabízí lepší "výkon" za nižší peníze, zejména když v cenové kategorii kolem 2 000 Kč existují daleko lepší alternativy, o kterých jsem mluvil v samostatném videu.

redmi-buds-final-final-final-4-40-screenshot.webp

Frekvenční odezva

Měřeno průmyslovým standardem IEC 711

Redmi Buds 5 Pro frekvenční odezvaDalší měření

Kvalita mikrofonu

Při hodnocení kvality mikrofonu u Redmi Buds 5 je třeba mít na paměti, že mnoho lidí využívá bezdrátová sluchátka i pro telefonování. Zde musím přiznat, že v klidném prostředí je mikrofon zcela dostačující a vaše hlasové povely jsou čisté a srozumitelné. Avšak ve chvíli, kdy se ocitnete v hlučnějším prostředí, jako jsou rušné ulice města, mikrofon začne ztrácet své kvality. Hluk v pozadí výrazně snižuje srozumitelnost vašeho hlasu pro osobu na druhé straně hovoru.

Pro ty, kteří telefonují často a hledají sluchátka s výjimečnou kvalitou mikrofonu, doporučuji se podívat na můj žebříček mikrofonů u TWS sluchátek, kde najdete lepší alternativy.

Test mikrofonu

Redmi Buds 5
Srovnání mikrofonů

Výdrž baterie

Při testování výdrže baterie Redmi Buds 5 jsem použil standardizovanou hlasitost, aby bylo možné výsledky srovnávat s jinými modely. V tomto ohledu se sluchátka umístila na třetí pozici v mém detailním testu výdrže. Samotná sluchátka nabízí výdrž téměř 12 hodin na jedno nabití, což je vynikající výkon. S krabičkou se celková výdrž zvyšuje na skoro 35 hodin, což považuji za perfektní.

redmi-buds-final-final-final-4-20-screenshot.webp

S aktivním potlačením hluku (ANC) se samozřejmě výdrž mírně snižuje, ale i tak sluchátka nabídnou více než 8 hodin poslechu, což je stále výborná hodnota. Jediným nedostatkem je absence bezdrátového nabíjení. Sluchátka se nabíjejí přes USB-C kabel, což je v této cenové kategorii očekávatelné a nejedná se o výraznou nevýhodu.

Test výdrže

Redmi Buds 5
Redmi Buds 5
11 h 31 min
QCY T13 ANC
QCY T13 ANC
6 h 36 min
Redmi Buds 5 Pro
Redmi Buds 5 Pro
10 h 49 min
MoonDrop Space Travel
MoonDrop Space Travel
6 h 1 min

Aplikace Xiaomi Earbuds

K Redmi Buds 5 je k dispozici aplikace Xiaomi Earbuds, kterou si můžete stáhnout z Google Play Store i Apple App Storu. Aplikace je přehledná a nabízí řadu užitečných funkcí. Umožňuje kompletní přizpůsobení gest pro ovládání sluchátek, což ocení každý, kdo má rád vlastní nastavení podle osobních preferencí. Nabídka různých kombinací a funkcí je široká, takže si každý najde to své.

redmi-buds-final-final-final-8-8-screenshot.webpredmi-buds-final-final-final-8-16-screenshot.webp

Aplikace dále nabízí možnost výběru z různých zvukových profilů, včetně nastavení basů, výšek, nebo zvýraznění hlasů. Přesto jsem byl nejvíce spokojen s defaultním zvukovým profilem, který mi přišel nejvyváženější. Zajímavou funkcí je také najít sluchátka, která začnou pípat, pokud je potřebujete najít. Tato funkce ale funguje jen když jsou sluchátka mimo krabičku a připojená k telefonu, což omezuje její praktičnost.

redmi-buds-final-final-final-8-25-screenshot.webpredmi-buds-final-final-final-8-35-screenshot.webp

V aplikaci lze také otestovat přiléhavost špuntů, vypnout detekci sluchátek v uchu, nebo nastavit automatické přijímání telefonátů. Co mi v aplikaci chybí, je vlastní ekvalizér, herní režim pro nižší odezvu a režim spánku, který by vypnul dotykové plochy, aby při spánku na boku nedocházelo k nechtěným aktivacím. Tyto funkce nabízejí například sluchátka QCY T13 ANC, o kterých máme na webu samostatnou recenzi.

redmi-buds-final-final-final-9-20-screenshot.webp

Závěr

Redmi Buds 5 jsou v cenové kategorii 1 000 Kč (přibližně 40 euro) jednou z nejlepších a nejvšestrannějších možností. Vyznačují se vynikajícím zvukem, výbornou výdrží baterie, pohodlným designem a funkcí Multipoint pro snadné přepínání mezi více zařízeními. Jsou tedy jedním z mých favoritů v této cenové kategorii.

Jako alternativu bych zmínil , která nabízí podobnou zvukovou kvalitu, avšak s méně funkcemi a kratší výdrží baterie. Nicméně jsou o něco levnější a vynikají unikátním designem.

redmi-buds-final-final-final-9-49-screenshot.webpredmi-buds-final-final-final-10-1-screenshot.webp

Pro ty, kteří chtějí ušetřit ještě více, jsou z minulého roku skvělou volbou. Za pouhých 500 Kč nabízejí vynikající zvuk, širokou škálu funkcí a kvalitní zpracování. Přečtěte si naší velmi detailní recenzi zde.

Pokud jste naopak ochotni investovat více, například pro lepší aktivní potlačení hluku, doporučuji se podívat na můj výběr nejlepších sluchátek do 2 000 Kč, kde najdete několik atraktivních alternativ, které by mohly vyhovovat vašim potřebám.

Výhody

 • Plus Výborné ladění zvuku na Harmanovu křivku
 • Plus Nadstandardní výdrž baterie
 • Plus Funkce multipoint
 • Plus Kompaktní tvar krabičky
 • Plus Detailní nastavení dotykových ploch

Nevýhody

 • Mínus Lesklý design sluchátek
 • Mínus Chybí lepší kodeky
 • Mínus Absence ekvalizéru
Tvar a design
7,6/10
Zpracování
7,5/10
Kvalita zvuku
9,4/10
Mikrofon
7,5/10
Funkce
8,2/10

Celkové skóre

Redmi Buds 5
Skóre
8/10
Vynikající
Tvar a design
7,6/10
Zpracování
7,5/10
Kvalita zvuku
9,4/10
Mikrofon
7,5/10
Funkce
8,2/10

Zajímavé alternativy

QCY T13 ANC
 • Plus Podobný zvuk
 • Plus Nižší cena
 • Mínus Slabší výdrž
 • Mínus Horší zpracování
 • Plus Skvělý zvuk
 • Plus Netradiční design
 • Mínus Méně funkcí
 • Mínus Horší výdrž